Po wystawie prac Toma Dixona studio Metaforma przygotowało kolejną prezentację dorobku znanego i cenionego w świecie designera. Bohaterką najnowszej ekspozycji jest polska projektantka tkanin, na stałe mieszkająca w Holandii, która współpracuje z belgijską firmą Casalis.

Wystawa stanowi wyjątkową okazję do zapoznania się z twórczością Aleksandry Gacy, która jest już doskonale znana zagranicznej publiczności. Jej zaawansowane technologicznie, unikatowe prace znalazły zastosowanie w różnych dziedzinach od aranżacji wnętrz, przez modę, po wzornictwo przemysłowe.

Na wystawie zaprezentowane zostaną wykonane z trójwymiarowych tkanin pufy, poduszki i pledy z kolekcji Slumber oraz niezwykle dekoracyjne panele akustyczne, pochodzące zarówno z oferty Casalis, jak i z autorskiej kolekcji Aleksandry Gacy, której dystrybucją w Polsce zajmie się Metaforma. Wszyscy przybyli będą mogli nie tylko zobaczyć gotowe produkty, ale także będą mieli niepowtarzalną okazję prześledzenia procesu powstawania oryginalnych trójwymiarowych tkanin.

Obok prac autorstwa Aleksandry Gacy na ekspozycji znajdą się zaprezentowane na ostatnich targach w Mediolanie nowości firmy Casalis - w tym, obok nowych wzorów dywanów, czarno-biała odsłona słynnych puf Bonnet Bi z kolekcji Pello Weave.