W modnych nowoczesnych kuchniach, gdzie króluje zabudowa od podłogi po sam sufit, za szafkowymi frontami chowamy także sprzęt AGD. Liebherr zaproponował właśnie kilkadziesiąt nowych lodówek do zabudowy.

Jeśli lodówki nie widać, czy naprawdę tak ważne jest, jaki model wybierzemy? Oczywiście, przecież to sprzęt AGD, który cały czas korzysta z prądu. Zatem jej energooszczędność ma wymierny wpływ na wysokość naszych rachunków.

Najnowsze lodówki do zabudowy Liebherr nie tylko spełniają standardy najwyższej klasy wydajności energetycznej A+++ oraz A++. Topowe modele gwarantują zużycie prądu nawet o 20% niższe niż wartość graniczna klasy A+++!

Co najważniejsze jednak, decydując się na energooszczędną lodówkę do zabudowy, nie musimy rezygnować z nowoczesnych funkcji, które ułatwiają korzystanie z lodówki i pozwalają dłużej zachować świeżość i wartości odżywcze produktów.

To wszystko możliwe jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii (m.in. system chłodzenia i wentylacji, oświetlenie LED, elektroniczne sterowanie)  i bardzo starannie zaprojektowanemu wnętrzu lodówek. Estetyczne i pomysłowe półki, szuflady i balkoniki pozwalają maksymalnie wykorzystać miejsce w lodówce i zamrażarce.

Najciekawsze funkcje lodówek Liebherr (AGD do zabudowy):

BioFresh - to system komór lub szuflad o kontrolowanej temperaturze i wilgotności, który znacznie wydłuża czas świeżości produktów. W lodówkach Liebherr są komory DrySafe, o obniżonej temperaturze i wilgotności, przeznaczone na nabiał, ryby i mięso, oraz HydroSafe, w których panuje obniżona temperatura i wysoka wilgotność - idealne warunki do przechowywania owoców i warzyw. W niektórych modelach sami możemy zdecydować, czy dana szuflada ma służyć jako DrySafe czy HydroSafe.

Dzięki temu systemowi trwałość niektórych produktów wydłuża się nawet trzykrotnie! Zresztą, sami możemy to sprawdzić w specjalnej aplikacji firmy Liebherr na smartfony, która podaje czas przechowywania produktów z systemem BioFresh i bez niego, oraz podpowiada, do której komory - HydroSafe czy DrySafe - je włożyć. Przy okazji dowiemy się, w jakie witaminy i mikroelementy najbogatszy jest dany produkt.

MagicEye - efektowny panel sterowania z wyświetlaczem LCD i graficznym wskaźnikiem temperatury.

Kostkarka do lodu IceMaker - z możliwością podłączenia do instalacji wodnej oraz zbiornikiem na wodę.

SoftSystem - spowalniacz zamykania drzwi - zapobiega nieprzyjemnemu trzaskaniu i chroni, zwłaszcza małe rączki, przed bolesnym przycięciem.

SoftTelescopic - szuflady BioFresh na prowadnicach teleskopowych z funkcją samoczynnego wysuwania.

GlassLine - estetyczne i trwałe szklane półki i balkoniki na drzwiach.

VarioSafe, VarioBox, VarioSpace - systemy półek i balkoników ułatwiające przechowywanie zarówno dużych, jak i drobnych produktów.

SuperCool, SuperFrostPowerCooling - szybkie schładzanie włożonych produktów.

DuoCooling - niezależna regulacja temperatury w chłodziarce i zamrażarce, dzięki oddzielnym systemom chłodzenia powietrze z obu komór nie miesza się i zapachy nie przenikają.

No Frost - dzięki temu, że wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz, w zamrażalniku nie tworzy się szron i nie ma potrzeby rozmrażania.

Smart Frost - oszranianie jest znacznie ograniczone, więc odmrażanie konieczne jest bardzo rzadko.

źródło i zdjęcia: Liebherr