Odsuńcie kanapę od ściany - nawołują projektanci. I coraz chętniej ich słuchamy. Przyszedł czas, by porzucić także tradycyjne narożniki. Teraz sofa modułowa Mateo lub Meander może wić się po salonie.

Pięknie zaprojektowana kanapa z pewnością może stać się centralnym punktem salonu - dosłownie, bo szkoda chować ją pod ścianą. Podobnie narożnik nie musi stać w kacie. Nowoczesne wnętrza wymagają odważnych aranżacji. Projektanci mebli Etap Sofa doskonale to rozumieją.

Sofa modułowa - z założenia - ma dać nam swobodę w aranżacji wnętrza. Dlatego najnowsze propozycje Etap Sofa - Mateo i Meander - zamiast jak zwykły narożnik zakręcać pod kątem prostym, mogą "łamać się" pod różnymi katami lub nawet meandrować po całym pokoju.

I tak sofę modułową Meander możemy zbudować z elementów o różnym kształcie, oprócz zwykłych narożników 90° mamy do dyspozycji moduły 45°, i to zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Jeśli więc chcemy, żeby nasza kanapa zakręcała pod kątem 135° albo 270°, nie ma problemu.

Kolekcja Mateo natomiast to propozycja dla tych, którzy chcą podążać za najnowszymi trendami, nie rezygnując z praktycznych rozwiązań. Wprawdzie narożne moduły mają tu tradycyjnie 90°, ale ich zaokrąglone oparcia nadają linii sofy modną płynność.

Co ważne, design idzie tu w parze z użytecznością, bo sofa modułowa Mateo nie dość, że jest rozkładana i nadaje się do spania, to jeszcze ma pojemnik na pościel. 

źródło i zdjęcia: Etap Sofa/IMS