To bardzo proste - wystarczy zakwasić mleko naturalnym jogurtem i wstawić do kuchenki mikrofalowej. Najnowsza mikrofalówka Samsunga sama wie, jak zrobić jogurt. Bez kłopotu!

Masz ochotę na zdrowy domowy jogurt - bez zagęstników, nadmiaru cukru i sztucznych barwników - ale jego robienie wydaje Ci się zbyt kłopotliwe? Samsung właśnie rozwiązał ten problem - stworzył mikrofalówkę z funkcją robienia jogurtu!

Wystarczą świeże owoce, mleko i trochę naturalnego jogurtu jako "starter", a kuchenka mikrofalowa Cello MC32F606TCT firmy Samsung już będzie wiedziała, jak zrobić jogurt.

Oprócz znanych z innych mikrofalówek funkcji takich jak pieczenie, podgrzewanie czy rozmrażanie Cello MC32F606TCT ma również funkcję fermentacji, która znacznie ułatwia domowy wyrób jogurtu. Nie trzeba mierzyć temperatury mleka ani zawijać go w koc, żeby utrzymać w cieple. O odpowiednią temperaturę zatroszczy się mikrofalówka.

Jak zrobić jogurt - przepis

Na "rodzinną" porcję wystarczy 150 g (mały kubek) jogurtu naturalnego lub specjalną kulturę bakterii jogurtowych wymieszać z 1/2 litra mleka (najlepiej 3,5% tłuszczu ) oraz ulubionymi dodatkami, np. świeżymi truskawkami, malinami, jagodami i innymi owocami lub miodem.

Naczynie przykrywamy przezroczystą folią spożywczą, wstawiamy do mikrofalówki i wciskamy przycisk Yogurt. Nic więcej nie musimy robić. Kuchenka sama ustala czas potrzebny do przeprowadzenia procesu fermentacji i utrzymuje odpowiednią temperaturę.

Funkcję fermentacji w kuchence mikrofalowej możemy wykorzystać także do przygotowania ciasta drożdżowego albo domowego chleba na zakwasie. A jeśli będziemy chcieli po prostu podgrzać obiad, skorzystamy z tradycyjnych funkcji mikrofalówki. Co ważne - zwłaszcza dla posiadaczy małych kuchni - te wszystkie możliwości daje nam jedno urządzenie.

Najnowsza kuchenka mikrofalowa Cello MC32F606TCT z opcją robienia jogurtu będzie w sprzedaży pod koniec drugiego kwartału 2013 roku.

źródło i zdjęcia: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.