Czy obrazy muszą być oprawione w ramy? Niekoniecznie. Nowe kubki Gerlach pozwalają delektować się polskim malarstwem nawet przy porannej kawie.

Co zrobić, aby współczesne polskie malarstwo trafiło "pod strzechy"? Gerlach zrobił Designer Collection - porcelanowe kubki ozdobione motywami z obrazów znanych współczesnych polskich artystów - Beaty Murawskiej i Mikołaja Kasprzyka.

Designer Collection tworzą dwa zestawy po 4 kubki - każdy ozdobiony reprodukcjami obrazów jednego z malarzy. Na kubkach z obrazami Beaty Murawskiej widnieją kolorowe, kobiece i pełne życia kwiaty. Te Mikołaja Kasprzyka są w stonowanych barwach i przedstawiają żonglerów, muzyków i tancerzy, sylwetki jakby wycięte z renesansowych obrazów.

Zobacz obrazy Beaty Murawskiej we wnętrzu

Oba komplety kubków Gerlach są w eleganckich, ozdobnych pudełkach, a na załączonej ulotce znajdziemy informacje na temat twórczości obojga artystów. 

- Taka porcelana to idealny prezent nie tylko dla miłośników designu, ale dla wszystkich, którzy cenią sobie oryginalność i jakość - podkreśla Agnieszka Cichewicz, Brand Manager w firmie Gerlach.

Gerlach Designer Collection - kubki z obrazami Mikołaja Kasprzyka
Designer Collection - kubki z obrazami Mikołaja Kasprzyka

Bo malarskie kubki z Designer Collection to nie tylko ciekawa dekoracja, lecz także najwyższej jakości kostna porcelana (Bone China). Dodatek popiołu z kości zwierzęcych nadaje jej wyjątkowy odcień bieli, lekkość i przejrzystość. Kostna porcelana jest także bardziej odporna na stłuczenia czy inne uszkodzenia mechaniczne.

Cena jednego zestawu wynosi 159 zł. Kubki można kupić m.in. na stronie www.gerlach.pl.

źródło i zdjęcia: Gerlach