Najwyższej jakości dźwięk, nowoczesny design i niewielkie rozmiary - tego wymagający klienci oczekują od zestawów głośnikowych. I właśnie taka jest najnowsza premiera Bang & Olufsen - białe głośnik BeoLab 14.

15 maja 2013 roku w Londynie Bang & Olufsen zaprezentował nową serię głośników dźwięku przestrzennego BeoLab 14. Firma jest znana z audiofilskiej jakości dźwięku i z niebanalnego wzornictwa, czym zatem zaskoczyła nas tym razem?

Nowy system dźwięku przestrzennego BeoLab 14, na przekór tradycyjnym czarnym głośnikom, ma biało-srebrne wykończenie. Marka Bang & Olufsen postanowiła odświeżyć design głośników, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić. Jednocześnie wprowadzono techniczne rozwiązania, dzięki którym dźwięk kina domowego nie będzie ustępował sali kinowej.

BeoLab 14 - białe głośniki Bang & Olufsen

Niewielkich rozmiarów, ale potężny w brzmieniu, tak najkrócej opisać można BeoLab 14. Okrągłe i płaskie głośniki satelitarne mają obręcze z anodyzowanego aluminium, a ich osłony - jeśli nie odpowiadają nam białe głośniki - dostępne są w kilku kolorach. Łatwo je wymienić, więc bez problemu dostosujemy kolor zestawu do wystroju wnętrza.

Także jeśli chodzi o rozmieszczenie satelitów, mamy ogromne pole manewru, bo głośniki można ustawić na podłodze albo zawiesić na ścianie lub suficie.

Jeśli chodzi o subwoofer, nie musimy się już martwić, gdzie go ukryć. Ciekawy design okrągłego białego głośnika sprawia, że będzie ozdobą salonu.

System dźwięku przestrzennego BeoLab 14 możemy podłączyć do każdego telewizora. Z telewizorami Bang & Olufsen głośniki łączą się bezprzewodowo (żegnaj plątanino kabli!), aby podłączyć inny telewizor wystarczy jedna wtyczka.

Sercem zestawu jest subwoofer o mocy 280 watów, do którego podłączone są głośniki satelitarne o mocy 140 watów każdy, każdy z satelitów ma też osobny wzmacniacz. Zestaw BeoLab 14 dostępny jest w dwóch wersjach - subwoofer z pięcioma lub z czterema głośnikami (do podłączania do telewizora Bang & Olufsen). Cena zestawu z pięcioma głośnikami wynosi około 15 500 zł, a z czterema - około 14 300 zł.

źródło i zdjęcia: www.bang-olufsen-centrum.pl