W nowej linii pralek, pralkosuszarek i suszarek kondensacyjnych LG  stawia na oszczędność - przede wszystkim energii, wody i czasu. Możesz więc prać szybko albo oszczędnie - wybór należy do Ciebie!

Na tym jednak nie koniec, bo nowa linia urządzeń jest wyjątkowo przyjazna nie tylko dla środowiska, ale także dla naszych uszu i pranych tkanin.

Wszystkie nowe pralki, pralkosuszarki i suszarki kondensacyjne LG mają ciche, energooszczędne i trwałe (dostajemy na nie gwarancję 20 lat!) bezszczotkowe silniki Inverter Direct Drive. Kolejną nowością jest technologia 6 Motion, zapewniająca skuteczne i delikatne pranie. Bęben pralki wykonuje 6 różnych ruchów: pełny obrót, narzucanie, kołysanie, rolowanie, tryb przemienny i filtracja. Ich sekwencja jest dostosowana do delikatności i zabrudzenia tkanin. Odpowiedni ruch bębna sprawia, że detergent szybciej się rozpuszcza i jest lepiej rozprowadzany, plamy znikają szybciej, a ubrania nie niszczą się i są łatwe do wyprasowania. Gdy do tego dodano jeszcze wysoką klasę energetyczną i atrakcyjny design z dużym, czytelnym panelem sterującym.

Flagowym modelem w ofercie LG jest pralka parowa F1495BDS - pierwsze tego typu urządzenie z serii Big In o pojemności aż 12 kg i standardowych wymiarach. W większym bębnie bez problemu wypierzemy pościel, duże koce czy zasłony, a ubrania możemy prać rzadziej. To też oszczędność czasu i energii.

Zresztą, jeśli chodzi o zużycie energii, to pralka parowa LG F1495BDS ma klasę energetyczną A+++ -40%, czyli jest o 40% bardziej oszczędna niż pralki spełniające minimalne wymagania klasy energetycznej A+++.

Pralki parowe i pralkosuszarki wyposażono w technologię prania parą True Steam, która pozwala w zaledwie 20 minut odświeżyć ubrania, redukując przy tym zagniecenia i pozbywając się brzydkich zapachów. Pranie parą w temperaturze 50-60 stopni C to także najlepszy sposób czyszczenia delikatnych tkanin i usuwania z odzieży alergenów.

Nowe pralkosuszarki (F1695RDH7, F1695RDH) i suszarka kondensacyjna F14A8RD wyposażono w  technologię EcoHybrid, dzięki której mogą pracować w dwóch trybach: tryb eco minimalizuje zużycie wody, natomiast tryb szybkie pranie skraca czas prania i suszenia ubrań. Rocznie daje to oszczędność nawet 6900 litrów wody lub 7920 minut!

W przypadku suszarek kondensacyjnych, użytkownicy mogą wybierać pomiędzy trybem eco (zmniejsza zużycie wody o połowę) a szybkim (o 30% szybszym).

A gdyby coś się zepsuło? Wszystkie nowe pralki i suszarki LG mają system inteligentnej diagnostyki. Wystarczy więc zadzwonić na infolinię LG, przyłożyć telefon do ikonki Smart Diagnosis, a urządzenie wygeneruje dźwiękowy kod, który pozwoli serwisantowi zdiagnozować problem i doradzić nam, jak go rozwiązać. Wszystko to potrwa nie dużej niż pół minuty.

3źródło i zdjęcie: LG Electronics