Klub Sztuka Architektury zaprasza na ostatnie już spotkanie z cyklu "Polskie Wnętrze 2012". Tym razem poznamy bliżej projekt kliniki stomatologicznej Duda Clinic w Katowicach autorstwa pracowni KMA Kabarowski Misiura Architekci.

Patronat Czas na WnętrzeW czwartek, 20 czerwca 2013 r. w klubie Sztuka Architektury w Warszawie projektanci z pracowni KMA Kabarowski Misiura Architekci opowiedzą o wnętrzu, które ma działać na człowieka jak znieczulenie.

Duda Clinic w Katowicach jest jednym z tych gabinetów dentystycznych, który dzięki nowoczesnej architekturze i aranżacji zerwał ze stereotypowym i odstraszającym obrazem "miejsca kaźni". Klinika została tak zaprojektowana, żeby nie kojarzyła się z typowym gabinetem stomatologicznym.

We minimalistycznie urządzonym wnętrzu panuje kolorystyczny spokój. Wszystko przypomina bardziej galerię sztuki, niż dentystę. Taki też był zamiar architektów - stworzyć wnętrze, które nie przytłacza, nie budzi negatywnych skojarzeń i walczy z "dentofobią".

Centralnym punktem kliniki jest czarny kontuar recepcji, którego zwarta bryła przyciąga uwagę już od samego wejścia. Kolory we wnętrzach ograniczono do bieli i czerni przełamanej lśniącymi elementami z chromu. Jedną ze ścian oddano najmłodszym pacjentom, którzy po każdej wizycie mogą przyłączyć się do tworzenia muralu wykonanego z odciśniętych rąk.

Wnętrze kliniki dentystycznej Duda Clinic otrzymało nominację do nagrody TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne.

Klub Sztuka ArchitekturyCzas i miejsce spotkania:

Czwartek, 20 czerwca 2013 r., godz. 18., klub Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów - Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa. Wstęp wolny. Spotkanie będzie można śledzić także dzięki transmisji internetowej.

"Polskie Wnętrze 2012" to cykl spotykań z najlepszymi polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie wortalu Sztuka-wnetrza.pl. Program kolejnych prezentacji.