Kolekcje płytek Berlin i Monako marki Tubądzin kreacja Maciej Zień światową premierę miały ubiegłej jesieni, podczas prestiżowych targów Cersaie w Bolonii. Teraz - w czerwcu 2013 - można wreszcie je kupić. Czy okażą się równie wielkim sukcesem jak poprzednie kolekcje płytek Macieja Zienia?

Wprowadzane właśnie do sprzedaży dwie nowe kolekcje płytek Tubądzin kreacja Maciej Zień - Berlin i Monako - projektant osobiście zaprezentował architektom i projektantom wnętrz podczas Tubądzin Design Days w Poznaniu, Wrocławiu, Gliwicach, Krakowie i Warszawie. Na razie kupić je można tylko w salonie firmowym marki Tubądzin w Cedrowicach pod Łodzią, ale już wkrótce pojawią się w sklepach w całej Polsce.

Maciej Zień prezentuje swoje nowe kolekcje pytek na Tubądzin Design days w Warszawie
Maciej Zień prezentuje swoje nowe kolekcje pytek na Tubądzin Design days w Warszawie

- Projektując kolejne kolekcje płytek dla Tubądzina, chcę ukazywać takie spojrzenie na płytkę ceramiczną, jakiego jeszcze nikt nie prezentował - podkreśla projektant. - Moim marzeniem jest dalsze projektowanie dzieł intrygujących i lubianych, które wzajemnie będą dla siebie dopełnieniem - od strojów dla kobiet, przez luksusowe dodatki, po niepowtarzalne aranżacje, których elementem jest wyjątkowa ceramika - dodaje Maciej Zień.

Czym tym razem nas zaskoczył? Podobnie jak cztery poprzednie kolekcje: Londyn, Paryż, Barcelona i Tokio, także tym razem Maciej Zień nawiązuje do atmosfery światowych stolic mody.

Kolekcja Monako stawia na przepych - tekstura i kolor płytek przypominają nieco tajemnicze wnętrze bursztynu, uzupełnieniem są szlachetna biel i czerń oraz złocenia. Całość daje poczucie, że zanurzamy się w luksusie.

Z kolei kolekcja Berlin jest nowoczesna, ale i bardzo kobieca. Inspiracją było klubowe życie nocne niemieckiej stolicy. Wyróżniają ją dekory z namalowanymi delikatną kreską wizerunkami kobiet, a charakterystycznym motywem są wklęsłe - jakby odciśnięto w nich narożnik prostopadłościanu - płytki w różnych formatach. Ta różnorodność i nieregularność dają niezwykłe wręcz możliwości aranżacyjne. W zależności od tego, czy zdecydujemy się na regularne czy przypadkowe ułożenie wzoru, na jeden czy na wiele formatów płytek, nadamy wnętrzu zupełnie inny charakter.

Maciej Zień - projektant mody i wnętrz - to od lat jedna z najbardziej znanych postaci polskiego designu. Jego elegancki, wysublimowany styl spotkał się z uznaniem na wielu konkursach. Jako projektant mody Maciej Zień otrzymał nagrody  Złota Nitka oraz Złoty Wieszak, w 2004 r. został laureatem prestiżowej nagrody Belvedere International Achievement Awards i regularnie prezentuje swoje kolekcje podczas Paryskiego Tygodnia Mody Prêt-à-Porter. Jest jedynym projektantem mody, którego prace były prezentowane w Muzeum Narodowym w Warszawie, na wystawie z okazji 10-lecia jego twórczości.

Od 2010 roku pod marką Zień Home projektuje wnętrza skrojone na miarę i luksusowe meble. Z Grupą Tubądzin współpracuje od 2009 roku, przygotowując autorskie kolekcje Tubądzin kreacja Maciej Zień inspirowane światowymi metropoliami.

Zobacz wnętrza zaprojektowane przez Macieja Zienia

źródło i zdjęcia: Grupa Tubądzin