Relaks w wannie? Najnowsza propozycja Splinter Works nadaje mu zupełnie nowy wymiar. Oryginalny design wanny zainspirował... hamak.

- Uderzyło nas podobieństwo kształtów dwóch przedmiotów nieodparcie kojarzących się z relaksem: hamaka i wanny. Zainspirowani, stworzyliśmy coś, co pozwala na dobre uciec od rzeczywistości - mówi Miles Hartwell, współzałożyciel studia Splinter Works.

To "coś" to wanna Vessel, designerskie połączenie wanny i hamaka, które zapewnia naprawdę wyjątkowe doznania. Zarówno estetyczne, jak i cielesne. Kojące uczucie wylegiwania się na hamaku możemy teraz połączyć z przyjemnością gorącej kąpieli! Łazienka z tą rzeźbiarską wanną to już nawet nie pokój kąpielowy, lecz prawdziwa świątynia relaksu.

Rozpięta pomiędzy ścianami wanna Vessel nie dotyka podłogi. Wykonana z włókna węglowego (jest wytrzymałe i daje się dowolnie formować) do złudzenia przypomina hamak, zarówno kształtem, jak i strukturą tworzywa, która przywodzi na myśl tkaninę.

Wodę nalewa się z wolno stojącej baterii wannowej, a wylewa przez otwór w dnie wanny do kratki odpływowej w podłodze. Aby jak najdłużej pozostała ciepła, pomiędzy dwiema warstwami włókna węglowego jest izolujące piankowe wypełnienie.

Wanna Vessel ma aż 2,7 metra długości. To wystarczy, by swobodnie się wyciągnąć. A jeśli nie mamy w łazience aż tyle miejsca, można ją skrócić nawet o 20 cm albo zamówić pod wymiar.  Także kolor dobierzemy do wnętrza, bo oprócz czarnego dostępne są: czerwony, niebieski, żółty, różowy, a także metaliczne brąz i srebro. Cóż, wyjątkowa wanna - design najwyższej próby.

źródło i zdjęcia: www.splinterworks.co.uk