Premierę miały na berlińskich targach DMY Internationales Design Festival, a teraz te sprytne meble meble, które rozwijają kreatywność dzieciaków można już kupić w salonach i na stronie internetowej Meble VOX.

Najnowsza propozycja Mebli VOX dla dzieci to sprytne meble, z których można budować jak z klocków. Meble Smart wręcz prowokują do zmian i kreatywnego traktowania przestrzeni, bo są dziecinnie proste w montażu i pozwalają na niezliczoną ilość kombinacji.

Inspiracją do zaprojektowania mebli Smart by VOX były potrzeby dziecka, które poznaje otaczający  świat poprzez badanie i tworzenie własnych rzeczy.

Pięciolatek, którego potrzeby zainspirowały projektantów, otrzyma meble, które może nieustanie dostosowywać do własnych oczekiwań, pokazywać dzięki nim swoje poglądy, nadawać im osobisty unikalny charakter. W ten sposób dziecko uczy się, jak zmieniać świat, a rodzice nie wydają pieniędzy na kolejne meble, z których pociecha szybko "wyrasta".

Proste formy mebli i regularnie rozmieszczone w nich otwory sprawiają, że montaż może być jednocześnie zabawą i nauką.

To już kolejna kolekcja Mebli VOX, którą wraz z projektantami współtworzyli psychologowie, socjologowie, etnografowie oraz przyszli użytkownicy, czyli w tym wypadku rodzice i dzieci.

Smart by VOX - nauka poprzez zabawę

Dziecko, pod okiem dorosłego, może samo złożyć szafę, biurko czy łóżko do swojego pokoju. Prosty system mocowań daje mu także wiele możliwości tworzenia nowych funkcji dla mebli i zmiany ich wyglądu w każdym momencie.

Otwory w ścianach mebli są świetnym polem do zabawy. Dziecko może przykręcać dodatkowe elementy - pojemnik z puszek, lampę do czytania, wieszaki i uchwyty na torby czy blachę do pisania i przyczepiania magnesów.

Dodatkowy plus - dzięki równo nawierconym otworom łatwo dostosujemy meble do wieku dziecka,  zmienimy wysokość blatu, rozstaw półek w szafie czy miejsce przymocowania jej drzwi. Te meble dosłownie rosną razem z dzieckiem.

Neutralne kolory kolekcji sprawiają, że dobrze czuć się w niej będzie zarówno dziewczynka, jak i chłopiec. Każde z nich może "ubrać" swoje meble w kolorowe blachy, na których można pisać i rysować. Przez wolne otwory w ścianach mebli można przetykać różne ozdóbki, co szczególnie spodoba się dziewczynkom.

Kolekcja Smart by VOX zaprojektowana została przez Martę Krupińską, autorkę dobrze znanej kolekcji Young Users by VOX. Meble Smart by VOX miały swoją premierę tego lata na targach DMY Internationales Design Festival, w Berlinie, a od początku roku można je było zobaczyć na targach i innych imprezach, m. in. na targach Meble Polska, arenaDESIGN, Targach Edukacyjnych czy maltafestiwalu w Poznaniu. Teraz są już w sklepach.

źródło i zdjęcia: Meble VOX