Z czym kojarzy Ci się zapach lawendy? Z przepiękną Prowansją, pachnącą świeżością babciną bieliźniarką... Moc lawendy znana jest od stuleci, bo oprócz pięknej woni ma bardzo praktyczne zalety!

Zapach lawendy kojarzy się z czystością. Nie bez powodu, wszak od wieków znana jest jako skuteczny środek czyszczący, nawet jej nazwa wywodzi się od łacińskiego czasownika lavo – lavare, czyli myć.

Także dziś ekologiczne środki czystości powstają na bazie wyciągu z naturalnej lawendy, bo zawarty w niej olejek aromatyczny i kwas rozmarynowy skutecznie niszczą bakterie i wirusy. Do takich produktów należy lawendowa linia ekologicznych środków czystości Frosch, która wzbogaciła się właśnie o Lawendowy Środek Czyszczący do Łazienki.

Skład lawendowych środków czystości Frosch oparty jest wyłącznie na substancjach naturalnych, tak dobranych, aby były nietoksyczne dla użytkownika i środowiska, a przy tym bardzo skuteczne. Fakt, że minimalna ilość płynu wystarcza do umycia dużej powierzchni, to ważna część proekologicznej strategii marki Frosch.

Ekologiczne środki czyszczące Frosch z naturalnym wyciągiem z lawendy zawierają tylko związki powierzchniowo czynne, które szybko ulegają biodegradacji. Ich opakowania aż w 65% wytwarzane są z tworzywa pochodzącego z recyclingu, a po zużyciu każdą butelkę można na nowo przetworzyć.

W skład lawendowej linii marki Frosch wchodzą:

  • Frosch Lawendowy Środek Czyszczący do Łazienki - 18 zł/500 ml,
  • Frosch Lawendowe Mleczko do Szorowania - 7,50 zł/500 ml,
  • Frosch Lawendowy Płyn do WC - 8 zł/750 ml,
  • Frosch Lawendowy Uniwersalny Środek Czyszczący - 12 zł/1000 ml.

źródło i zdjęcia: Werner & Mertz Delta Polska Sp. z o.o. - filia producenta marki Frosch w Polsce