Wybierając sprzęt audio, coraz większą wagę przywiązujemy do jego estetyki i wygody obsługi. Tym, którzy cenią funkcjonalność, ale nie kosztem jakości dźwięku, Crative proponuje modułowe głośniki Dxm z funkcją kalibracji do pomieszczenia. Szybko i łatwo - za pomocą smartfona!

Musieliście kiedyś wybierać pomiędzy optymalnym ustawieniem głośników a wymarzoną aranżacją wnętrza? Gdy do tego dodamy ograniczony budżet, wybór głośników przypominać zaczyna kwadraturę koła. Najnowsza seria głośników Creative Dxm została tak pomyślana, abyśmy mogli większości dylematów uniknąć.

To pierwsze na świecie bezprzewodowe głośniki z funkcją auto-kalibracji pomieszczenia, która daje nam znacznie większą dowolność w ustawieniu głośników. Wystarczy smartfon lub tablet i bezpłatna aplikacja Creative Central, aby głośniki Dxm same dostosowały dźwięk do akustyki pomieszczenia. Nieważne, czy ustawimy je pod biurkiem, przy telewizorze czy na szafce nocnej, dźwięk zachowa najwyższą jakość.

Drugą niebagatelną zaletą głośników Creative Dmx jest modułowość. Nie musimy od razu kupować całego zestawu. Proste stereo zapewni nam jeden głośnik podstawowy D5xm lub D3xm. Jeśli zechcemy rozbudować system (nawet do 3.1), możemy dołączyć kolejne jeden lub dwa głośniki tego samego typu i niskotonowy DSxm. Głośniki połączą się ze sobą bezprzewodowo (Bluetooth) i każdy odnajdzie swoje miejsce w systemie. W konfiguracji pomoże nam ta sama prosta aplikacja.

A jeśli przyjdzie nam ochota zabrać jeden z głośników z kina domowego do sypialni lub na balkon, urządzenie na powrót będzie mogło działać solo.

Nowością w serii Creative Dxm są również inteligentne tryby dźwięku - 5 konfigurowanych profili, które zapewnia optymalny dźwięk w typowych sytuacjach:

  • wokal - eksponuje partie wokalne, dzięki czemu wyraźnie słyszymy słowa piosenek,
  • smart volume - dynamicznie wyrównuje głośność cichej i głośnej muzyki,
  • wyraźne dialogi - sprawia, że filmowe kwestie, nawet mówione szeptem, stają się dobrze słyszalne,
  • film akcji - "podkręca" efekty specjalne,
  • tryb nocny - tłumi głośne dźwięki, więc filmowe eksplozje i krzyki nie obudzą śpiącego dziecka.

Ceny głośników Creative Dxm: Creative D5xm - 1199 zł, Creative D3xm - 699 zł, subwoofer Creative DSxm - 599 zł.

źródło i zdjęcia: Creative