Mała rzecz, a cieszy. Laser krzyżowy Bosch Quigo, choć niewielki, będzie ogromną pomocą w domowych remontach.

Od dawna planujesz namalować wzór albo przykleić tapetę na ścianie, ale jakoś ciężko Ci się do tego zabrać? Odpowiednie narzędzia potrafią znacznie ułatwić pracę, a wszędzie tam, gdzie trzeba wyznaczyć pion i poziom, niezastąpiony będzie laser krzyżowy.

Bosch Quigo to proste w użyciu narzędzie, które pomoże Ci w niebanalny sposób udekorować ściany. Już w kilka sekund po uruchomieniu laser jest gotowy do pracy. Z niezwykłą dokładnością rzuca na ścianę dwie prostopadłe linie: pionową i poziomą. Dzięki funkcji nachylenia, za pomocą Quigo wyznaczysz także linie pod dowolnym kątem.

Aby używać Quigo, nie potrzebujesz profesjonalnego statywu. W zestawie jest uchwyt, którym przymocujesz laser  choćby na drzwiach szafki, półce lub stopniach drabiny. Nie musisz się martwić, że pozostaną ślady na  meblach, bo ma miękkie zaciski.

Bosch Quigo - pomoc przy malowaniu i tapetowaniu

Laser krzyżowy Quigo sprawdzi się doskonale przy malowaniu. Wyznaczenie na ścianie pasów lub prostokątów i przyklejenie taśmy maskującej będzie z nim dziecinnie proste. Oszczędzi Ci żmudnego mierzenia, a dekoracja ściany będzie idealnie równa.

Do tapetowania ustaw laser krzyżowy tak, aby pozioma linia wskazywała wysokość górnej krawędzi arkusza. Linia pionowa pomoże Ci w precyzyjnym przyklejeniu kolejnych pasów tapety. Jeszcze bordiura? Nic prostszego - wystarczy lekko podnieść Quigo, aby przesunąć poziomą linię lasera i wyznaczyć krawędź bordiury.

Nie chcesz zagracać mieszkania narzedziami, których użyjesz tylko raz? Nie ma obawy, laser krzyżowy Bosch Quigo jest niewiele większy od kostki Rubika, więc bez problemu zmieści się nawet w szufladzie biurka. Raczej nie chowaj go zbyt głęboko, bo gdy raz przekonasz się, jaki jest użyteczny, będziesz dziwić się, jak dotąd dawałeś sobie bez niego radę.

Bosch Quigo sprzedawany jest w praktycznej aluminiowej puszce, w zestawie z bateriami i uniwersalnym uchwytem szybkomocującym. Sugerowana cena detaliczna zestawu to 290 zł.

źródło i zdjęcia: Bosch