Proste, pomysłowe i efektowne - lampy Vita mają w sobie dokładnie to, co tak lubimy w skandynawskim designie.

Kula gęsiego puchu albo wielka szyszka pod sufitem - nie sposób przejść obok nich obojętnie. Lampy duńskiej marki Vita: Eos, Silvia i Conia intrygują lekkością i ciekawym wzornictwem.

Mimo iż Vita jest stosunkowo młodą firmą - powstała w 2008 roku - już zyskała międzynarodowe uznanie. Jej lampy można kupić w 25 krajach. W czym tkwi klucz do sukcesu? Wszystkie lampy Vita to ciekawy skandynawski design za przystępną cenę. W dodatku wykonane są z przyjaznych środowisku materiałów.

Lampy Vita - lekkość skandynawskiego designu

Delikatny papierowy stelaż abażuru pokrywają najprawdziwsze gęsie pióra! Lampa Eos to kwintesencja lekkości. Dostępna jest w trzech rozmiarach, ale nawet największa (75 x 45 cm) nie przytłoczy wnętrza. 

Dwie kolejne lampy Vita - Silvia i Conia - przypominają duże szyszki. Można je zawiesić albo umieścić na podstawie. Z pewnością spodobają się pasjonatom DIY (Do It Yourself), bo sprzedawane są jako zestaw do samodzielnego montażu. Dzięki temu całkiem spora lampa mieści się w zgrabnym, płaskim pudełku. To także wyraz troski kopenhaskich designerów o środowisko naturalne.

Jednak lampy są tak sprytnie zaprojektowane, że do ich złożenia nie potrzeba żadnych narzędzi ani kleju. Wystarczy kilkanaście minut i lampa gotowa! Silvia i Conia są w dwóch rozmiarach i dwóch kolorach: białe oraz czarno-złote.

Lampy marki Vita: Eos, Silvia i Conia od niedawna kupić można w showroomie DADO Design w warszawskim Soho Factory.

źródło i zdjęcia: DADO Design