Macie dość cepeliowskich pamiątek? Paweł Nowik Nowicki przekonuje, że motywy narodowe i regionalne nie muszą być archaiczne i oklepane. Zobaczcie gadżety-pamiątki z kolekcji Empiku  "Polska nowoczesna" i "Miasta - Regionalia".

Patronat Czas na WnętrzeObydwie odsłony kolekcji Nowik Nowicki dla Empiku to gadżety, które są alternatywą dla oklepanych pamiątek w stylu Cepelii. Paweł Nowik Nowicki - grafik młody, lecz już rozpoznawalny - nadaje dobrze znanym symbolom niebanalną, nowoczesną formę.

"Polska nowoczesna" to świeże spojrzenie na jeden z najbardziej charakterystycznych polskich symboli narodowych - Orła Białego. Dzięki odważnej wyrazistej kresce zyskuje on nowoczesne oblicze, które łatwo skojarzyć ze znaną na całym świecie współczesną polską grafiką.

Kolekcja jest utrzymana w intensywnych barwach adresowanych do młodego pokolenia: turkusowej, różowej, żółtej, limonkowej, złotej, czarnej i czerwonej. Jej estetyczne i nowoczesne wykonanie zainteresuje miłośników współczesnego designu oraz przyciągnie uwagę osób, które szukają niebanalnych pamiątek z Polski.

Kubki, zeszyty oraz przypinki z designerskim nadrukiem przetworzonego artystycznie Orła Białego są już dostępne we wszystkich salonach Empik w Polsce. Wkrótce w kolekcji "Polska nowoczesna" dostępne będą także: torby na ramię, silikonowe bransoletki, magnesy i breloki do kluczy.

W kolekcji "Miasta - Regionalia" Paweł Nowik Nowicki bierze na warsztat skojarzenia dotyczące polskich miast - nie zawsze zgodne z ich oficjalnymi godłami. Odwołuje się do lokalnego humoru lub przyzwyczajeń mieszkańców. Warszawska syrenka, krakowski Lajkonik, a także ukazane na nowo symbole Wrocławia, Poznania, Łodzi, Szczecina, Białegostoku, Opla, Katowic, Lublina i Gdańska ozdobiły torby i kubki.

Więcej o artystycznej kolekcji Empik Art Unlimited

źródło i zdjęcia: Empik