Coraz częściej odchodzimy od zamkniętych klatek schodowych, traktując schody jako ozdobę wnętrza. W ten trend właśnie wpisują się nowe schody Rintal zaprojektowane głownie z myślą o aranżacjach w stylu minimalistycznym.

Trwa moda na wysublimowany minimalizm i zabawę formą. Trend ten można zaobserwować w nowych modelach schodów Rintal Polska. Projektując schody Sagitta, Aira i Futura, architekci postawili na ponadczasowe hasło prekursora minimalizmu Miesa van der Rohe: "Mniej znaczy więcej". 

Schody Sagitta Rintal Polska - industrialny sznyt

Sagitta to schody w stylu industrialnym, które sprawią, że nawet mieszkanie w bloku nabierze klimatu loftu. Przyciągają wzrok surową, stalową konstrukcją. ale nie przytłaczają wnętrza. Dzięki prostej linii i szklanej balustradzie schody Sagitta wyglądają niezwykle lekko i elegancko.

Aira Rintal Polska - nowoczesne schody drewniane

Schody w stylu minimalistycznym, ale ze stopniami z litego drewna. Sprawiają wrażenie lewitujących w przestrzeni, gdyż z jednej strony oparte są na metalowych trzpieniach mocowanych w ścianie, z drugiej zaś na hartowanych elementach szklanej balustrady. Schody Aira Rintal Polska to luksusowa propozycja dla tych, którzy chcą połączyć chłodny minimalizm z ciepłem naturalnego drewna. 

Schody Futura Rintal Polska - stal i szkło

Szklane balustrady i stalowa konstrukcja nośna nadają schodom Futura niezwykle wyrafinowaną linię. Ich wizualna lekkość to zasługa balustrady z warstwowych płyt szklanych. Surowy, minimalistyczny styl schodów Futura będzie znakomitym dopełnieniem nowoczesnego wnętrza, w którym ma być dużo światła i przestrzeni.

Schody Sagitta, Aira i Futura mogą być wykonane w różnych opcjach kolorystycznych. W tym sezonie chętnie wybierane są jasne barwy oraz kolory niestandardowe. Decydując się na białe czy monochromatyczne odcienie sprawimy, że schody nie zdominują przestrzeni, a będą stanowić jej świadome i eleganckie wypełnienie.

źródło i zdjęcia: Rintal.pl