Są jak widokówki z Nowego Jorku i Londynu. Nowe lampy sufitowe marki Nowodvorski Lighting to kwintesencja miejskiego stylu.

Czerń, biel, szarości, graficzne motywy i kolorowe akcenty znakomicie wpisują się w miejski styl. W tej waśnie konwencji zaprojektowano lampy England i New York marki Nowodvorski Lighting.

Uwagę zwracają proste, cylindryczne abażury, na których czarno-białe panoramy ulic Nowego Jorku i Londynu ożywiają charakterystyczne żółte taksówki i czerwone piętrusy.

Połączenie wyrazistej grafiki z minimalistyczną formą lamp New York i England tworzy harmonijny efekt. Zwisy te doskonale wkomponują się w minimalistyczne aranżacje wnętrz utrzymane w szarościach albo kontrastowych zestawieniach czerni i bieli. Są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się zarówno w nowoczesnym biurze, jak i w salonie lub undergroundowym pokoju zbuntowanego nastolatka.

Lampy świetnie nadają się do wysokich pomieszczeń, bo długość zwisu to aż 100 cm, jednak w razie potrzeby możemy je skrócić. Abażury mają kształt walca o średnicy 35 cm, i w całości pokryte są grafiką, brzegi natomiast wykończono czarną obwódką. Metalizowane elementy z tworzywa nadają całości nowoczesny, nieco industrialny charakter.

Parametry techniczne lamp sufitowych England i New York:

  • wysokość: 100 cm,
  • średnica: 35 cm,
  • liczba źródeł światła: 1,
  • cena detaliczna: 127,31 z.

źródło i zdjęcia: Nowodvorski Lighting