Już w sobotę 15 lutego 2014 roku w Katowicach rusza kurs projektowania wnętrz! Jeśli chcecie zająć się aranżacją wnętrz zawodowo albo po prostu rozwinąć swoje wnętrzarskie hobby, to znakomita okazja, by zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności. Tym bardziej że na sympatyków "Czasu na Wnętrze" czeka rabat!

Coraz więcej ludzi deklaruje, że korzystało bądź ma zamiar skorzystać z usług projektanta wnętrz, a jeszcze kilka lat temu była to usługa ekskluzywna i niszowa. Skąd taka zmiana? Jak wynika z badań, Polacy coraz bardziej interesują się designem. Wzrasta nasza świadomość estetyczna i przede wszystkim chcemy mieszkać w pięknych i funkcjonalnych wnętrzach. Dlatego wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów – projektantów i stylistów wnętrz.

- To bardzo perspektywiczny zawód. Można go łączyć z życiem rodzinnym, bo nie wymaga od nas pracy w określonych godzinach. Stąd cieszy się ogromnym zainteresowaniem kobiet, które chcą zmienić coś w swoim życiu zawodowym - wyjaśnia Alina Lukoszek, dyrektor Instytutu Edukacji i Kreatywności Educoncept, prowadzącego kursy projektowania, dekoracji i stylizacji wnętrz.

Stylizacja wnętrza to nie tylko urządzanie pustego jeszcze domu, kiedy wybieramy kolory ścian, glazurę i tkaniny. To także nowe, odważne spojrzenie na urządzone już mieszkanie, które z jakiegoś powodu stało się niefunkcjonalne.

- Podczas naszych kursów uczestnicy zgłębiają tajniki "budowania" wnętrz spójnych stylistycznie, w których poszczególne elementy wystroju ze sobą współgrają. Uczą się, jak dobierać meble, tkaniny i dekoracyjne dodatki - opowiada o kursie Iwona Lubojańska, menadżer śląskiego oddziału Educoncept.

W odpowiedzi na duże zainteresowanie kursami na wiosnę rusza pierwszy kurs projektowania w Katowicach. Zajęcia będą odbywać się w katowickiej ASP.

Bogata oferta i łatwy dostęp do wyposażenia i dekoracji wnętrz sprawia, że nasze domy często zmieniają się zbiór przypadkowych przedmiotów. Kupujemy bowiem rzeczy, które spodobały nam się w odpowiedniej aranżacji, nie biorąc pod uwagę, że do naszego wnętrza kompletnie nie pasują. Dlatego wiedza na temat projektowania wnętrz może okazać się przydatna nie tylko zawodowo, ale także prywatnie. Bo przecież dom to żywy organizm, który wciąż się zmienia. Warto umieć nad nim zapanować.

Na każdej edycji kursu są osoby, dla których projektowanie jest pasją i nie zamierzają traktować go jako pracę. Są natomiast rządne wiedzy, którą będą mogły wykorzystać we własnych domach. Bo ze zdobytym podczas kursu projektowania wnętrz umiejętnościami łatwiejszy jest remont mieszkania, zakup mebli, przygotowanie dekoracji wnętrza na święta albo na rodzinną uroczystość.

- Osobom, które postanowiły zawodowo zająć się projektowaniem, na pewno przyda się blok biznesowy, podczas którego uczymy m.in. jak etapować projekt czy rozmawiać z klientem - zaznacza Alina Lukoszek.

Instytut Educoncept będzie stopniowo wdrażał w Katowicach wszystkie swoje kursy, na początek proponuje zainteresowanym z południa Polski kurs projektowania wnętrz, kurs home staging oraz kurs dekoratora wnętrz. W następnym etapie zaproponuje kursy i warsztaty stylizacji mody.

Więcej informacji na stronie Instytutu Educoncept, oraz mailowo: biuro@educoncept.pl, lub pod telefonem 501 486 27.

Dla pierwszych 10 osób, które podadzą hasło "Czas na Wnętrze" 5% rabatu na rozpoczynający się 15 lutego kurs projektowania wnętrz w Katowicach.

źródło i zdjęcie: Instytutu Edukacji i Kreatywności Educoncept