Oryginalne kształty, cieniuteńkie ścianki i do tego gwarancja trwałości. Do tej pory ceramika sanitarna mogła na raz spełnić co najwyżej dwa z tych wymagań. Dlatego wykonane z nowego materiału  SaphirKeramik™ designerskie umywalki Laufen to prawdziwy przełom.

Specjaliści marki Laufen stworzyli innowacyjny materiał, który daje projektantom ceramiki sanitarnej możliwości, o jakich dotąd mogli tylko marzyć.

Dzięki domieszce korundu (AI2O3) SaphirKeramik™ jest wyjątkowo twardy i odporny na uszkodzenia, a jednocześnie można nadać mu dowolny niemal kształt. Wykonanie designerskiej umywalki, której ceramiczne ścianki będą miały grubość zaledwie 1-2 milimetrów jest już możliwe! I to bez szkody dla trwałości. Dotychczas trzeba było w takich wypadkach sięgać po kompozyty, szkło lub stal.

Umywalki wykonane z SaphirKeramik™ są również higieniczne i odporne na działanie detergentów. Poza tym nowy materiał pozwala obniżyć zużycie surowców i energii podczas produkcji ceramiki.

O zaletach SaphirKeramik™ możemy się przekonać oglądając ceramiczne umywalki nablatowe z serii Living Square i Kartell by Laufen, które zwracają uwagę wyrazistą, geometryczną linią.

źródło i zdjęcia: Laufen