Eric Kuster to architekt wnętrz i designer, który projektuje domy największych gwiazd kina, muzyki i sportu. Meble, które sygnuje swoim nazwiskiem, od kwietnia będzie można kupić także w Polsce.

Eric Kuster rozpoczął projektowanie w 1989 roku w branży tekstylnej, ale szybko zdobył popularność także jako projektant wnętrz i mebli. W ciągu kilku lat stał się jednym z ulubionych architektów gwiazd muzyki, kina i sportu. Zaprojektował wnętrza domów m.in. dla Nasa, Kelis, Alicii Keys, czy Zinedine Zidane'a.

Marka Eric Kuster powstała w 2005 roku wraz z prezentacją jego pierwszej kolekcji ręcznie wykonanych luksusowych mebli. W kolejnych latach do mebli gwiazd dołączyły ekskluzywne tkaniny i dywany.

Choć wytworne, klubowe, meble Erica Kustera są często nieco ekstrawaganckie. Projektant lubi nietypowe połączenia materiałów i faktur, chętnie sięga po skórę, zamsz czy futro. Odważnie dobiera również kolory - w kolekcji Eric Kuster fioletowe, srebrne lub złote meble nie są wyjątkami.

Już wkrótce te meble gwiazd kupić będą można również w Polsce. Od kwietnia marka Eric Kuster pojawi się w ofercie Alphenberg Polska.

źródło i zdjęcia: Alphenberg Polska