W pierwszy dzień wiosny - 20 marca 2014 roku - odbył się pierwszy finał akcji urządzania pokoju dla chorego chłopca - Kuby Domańskiego, organizowanej przez producenta mebli dla dzieci i młodzieży Pinio. Beata Sadowska i Myszka Norka spotkały się z Kubą i jego rodziną w nowym pokoju chłopca, i odwiedziły Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Łukowie, którego jest podopiecznym.

Patronat Czas na WnętrzeMetamorfoza pokoju Kuby Domańskiego była pierwszą odsłoną akcji "Pinio Dzieciom". Wiemy już, że jej organizator, firma Pinio produkująca meble dla dzieci i młodzieży, planuje kolejne jej edycje dwa razy do roku.

Pierwszym "szczęśliwcem", którego pokój odnowiono i w pełni wyposażono, stał się Kuba Domański, podopieczny Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Kuba cierpi na rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną Hallervordena-Spatza, czyli encefalopatię postępującą z odkładaniem żelaza w mózgu.

Firma Pinio wraz z agencją PR i ambasadorką akcji Beatą Sadowską przekonali do współpracy wielu ludzi dobrej woli, którzy zaangażowali się w remont pokoju Kuby. Zwieńczeniem akcji był finał, podczas którego chorego chłopca i jego kolegów z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Łukowie odwiedziły Beata Sadowska i Myszka Norka - maskotka maskotka Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

Niebieskie ściany, białe meble, do tego dodatki i dekoracje z motywami marynistycznymi - ta całkowita metamorfoza pokoju chłopca była możliwa dzięki pomocy partnerów. Meble podarował organizator -  Pino, remontem pokoju zajęła się firma Gdel i Grin House Design. Wykładzinę przekazał sklep Arte.pl, tapety i bordery to prezent od Beautiful Home. Dekoria.pl uszyła zasłony, firanki i poduszki, a firma Dziuki.pl - niezwykłą, indywidualnie zaprojektowaną pościel i ochraniacze dla Kuby. Lampkę i inne dekoracyjne dodatki podarował showroom Kids Town.

Na bardzo miły gest zdecydowała się jedna z facebookowych fanek Czasu na Wnętrze - Karolina Łubińska. Zaproponowała, że uszyje dla Kuby wybraną poduchę-przytulankę. Już wiemy, że Kuba zdecydował się na słonia :)

Słoń dla Kuby - projekt i wykonanie Karolina ŁubińskaKażdy może pomóc

Kuba ma już nowy pokój, ale nieustannie potrzebna jest pomoc w finansowaniu jego leczenia i rehabilitacji. Dlatego organizatorzy akcji zachęcają do przekazania na jego rzecz 1% podatku. Można to zrobić, w formularzu PIT wpisując "KRS 0000037904", a w rubryce "Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%" podając: 16579 Domański Jakub.

Można przekazywać także indywidualne darowizny na numer konta: Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 lub Bank BPH S.A. (darowizny w ramach zbiórki publicznej) 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660, tytułem: 16579 - Domański Jakub - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

źródło i zdjęcia: Pinio