Czy kran może być inteligentny? Nowe funkcje smart w bateriach Oras Optima pozwalają na zdalne sterowanie wodą! Co to daje? Jeszcze większą wygodę i łatwiejsze oszczędzanie wody. Zobacz, jak to działa!

Do sprzedaży w Polsce właśnie wchodzą nowe rozwiązania smart do baterii Oras Optima: specjalny przycisk do baterii umywalkowej i inteligentna rączka Bidetta. Oba umożliwiają zdalnie sterowanie wodą - bez dotykania kranu możemy "odkręcić" wodę. Zastanawiasz się, po co? Bo tak jest i wygodniej, i bezpieczniej. I z takimi gadżetami znacznie łatwiej oszczędzać wodę.

Inteligentny przycisk do baterii umywalkowej komunikuje się z elektronicznym systemem sterowania wodą. Wystarczy kliknąć, i woda leci. Kolejny klik i zamykamy strumień. Jeśli zapomnimy kliknąć, by wyłączyć wodę, elektroniczny system zrobi to za nas i sam zakręci wodę po 6 sekundach.

Przycisk można przymocować w dowolnym miejscu, np. na brzegu umywalki, na szafce czy na blacie. Dzięki temu ułatwimy korzystanie z kranu np. małym dzieciom albo osobom starszym.

Z kolei inteligentna Bidetta to mała poręczna rączka prysznicowa, która pozwala zdalnie sterować wodą. Teraz Bidetta nie musi już być zamocowana tuż przy baterii umywalkowej. Funkcja smart (przycisk na rączce Bidetta) pozwala uruchomić strumień delikatnego prysznica nawet z większej odległości, bez konieczności wcześniejszego uruchomienia baterii umywalkowej. Prosty i wygodny sposób, by odświeżyć się w ciągu dnia.

Baterie Oras Optima wykonane są z tzw. ekomosiądzu - stopu nie zawierającego ołowiu, więc nie musimy się obawiać, że woda przepływająca przez nie skażona będzie tym niezdrowym pierwiastkiem.

źródło i zdjęcia: Oras Polska