Od 1 kwietnia 2014 roku z polskich sklepów IKEA znikną meble FAKTUM. Zastąpią je całkiem nowe kuchnie IKEA - METOD. Po co te zmiany?

Po to, aby jeszcze łatwiej było nam stworzyć wymarzoną kuchnię - funkcjonalną i urządzoną w ulubionym stylu. Meble kuchenne METOD zaprojektowano bowiem tak, abyśmy mogli z gotowych elementów zaprojektować kuchnię na miarę - idealnie dostosowaną do metrażu i rozkładu naszego mieszkania, a także do naszych potrzeb i gustu.

Oto, co wyróżnia nowe kuchnie IKEA:

  • system składa się z modułów będących wielokrotnością 20 cm, które można dowolnie zestawiać, dopasowując zabudowę kuchenną nawet do nietypowych wnętrz i maksymalnie wykorzystując przestrzeń także w "trudnych" miejscach, np. przy oknach lub szybach wentylacyjnych,
  • fronty o różnych fakturach i barwach, w nowych wymiarach (od szuflad o wysokości 10 cm po dwumetrowe drzwi) umożliwiają aranżację kuchni zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym,
  • obudowy szafek są w dwóch kolorach: białe i czarnobrązowe,
  • zewnętrzny wygląd szafek nie musi odzwierciedlać organizacji ich wnętrza - duża dowolność w rozmieszczeniu drzwi i frontów szuflad pozwala np. za jednymi drzwiami schować wiele szuflad,
  • niższe cokoły (8 zamiast 16 cm) to większa pojemność kuchennych szafek,
  • z dostępnych elementów można komponować zestawy w różnych przedziałach cenowych, do wyboru mamy np.  dwa rodzaje gładko przesuwających się szuflad: samodomykające MAXIMERA i tańsze FÖRVARA czy 19 rodzajów frontów.

Ponieważ coraz częściej decydujemy się na otwartą kuchnię, meble METOD mogą z powodzeniem wejść na pokoje. Z szafek ściennych, stojących i blatów łatwo stworzymy wolno stojące zestawy, a w razie potrzeby domontujemy do nich 28-centymetrowe nogi.

Poza tym w ofercie IKEA znajdziemy inne meble i dodatki, które świetnie komponują się z szafkami METOD, np. małe, kolorowe szafki TUTEMO ubarwią kuchnię w stylu skandynawskim, a półki STENSTORP świetnie sprawdzą się w kuchni tradycyjnej.

Nowe kuchnie IKEA łatwiej się nie tylko planuje, lecz także montuje. Dzięki specjalnej szynie szafki wiszące bez trudu zamontuje jedna osoba. Meble METOD objęte są 25-letnią gwarancją, a sprzęt AGD - 5-letnią.

źródło i zdjęcia: IKEA