Zeszłoroczny sukces Piora Kuchcińskiego powtórzony! Meble Clapp, które zaprojektował dla Noti zdobyły Red Dot Design Award! 

To już drugi "czerwona kropka" zarówno dla Piotra Kuchcińskiego (rok temu otrzymał ją za stolik H2 dla Balmy), jak i dla marki Noti (w 2009 roku wyróżnienie otrzymało krzesło Comma zaprojektowane przez Renatę Kalarus).

Red Dot Design Award to Oskar w świecie designu. Meble Clapp nagrodzono w kategorii Product Design 2014. Zaprojektowana przez Piotra Kuchcińskiego kolekcja znakomicie łączy estetykę vintage z nowoczesnością. Widać tu inspiracje designem lat 50. i 60., czytelne nawiązanie do fotela "366" Józefa Chierowskiego, lecz mimo to meble mają zdecydowanie nowoczesną linię i obicia. Duży wybór sposobów wykończeń drewna i materiałów obiciowych daje swobodę indywidualnego dopasowania mebli do własnego gustu i wystroju wnętrza.

Wprawne oko w meblach Clapp dostrzeże charakterystyczny styl Piotra Kuchcińskiego: minimalizm, prostotę, geometrię, bezkompromisowy wybór doskonałej jakości materiałów, dbałość o detal, brak ornamentyki. Projektant przyznaje, że lata 50. i 60. to jego ulubiony okres w designie.

Kolekcja Clapp składa się z sofy, fotela oraz dwóch stolików o różnych wymiarach.

źródło i zdjęcia: NOTI