Fajna lampa? To prototyp, ale możesz taką mieć, a jednocześnie pomóc, by powstało ich więcej! Zobacz inne projekty Studia Morawka i przeczytaj, jak wesprzeć ten projekt.

- Pomysł na produkcję ekologicznych lamp powstał niedawno, kiedy po remoncie zostało mi kilka zużytych kanistrów po środkach budowlanych, natomiast z sufitu zwisały gołe żarówki w samych oprawkach - opowiada Aleksander Pięta, projektant, grafik i twórca Studia Morawka. - Szybko zrobiłem koncepcję lampy do własnego mieszkania, a następnie poprosiłem zaprzyjaźnioną firmę ATIC z Wrocławia o wycięcie laserem drewnianych elementów lampy. Efekt zadziwił mnie samego...

Faktycznie, klosz z plastikowego kanistra i sklejki przyjemnie rozprasza światło i wygląda nadzwyczaj efektownie i w świetle dziennym, i kiedy zapalimy lampę. 

Projekt Aleksandra Pięty jest ekologiczny - lampy Antelope i Piston powstały z używanych plastikowych kanistrów po wodzie i w pełni degradowalnej nielakierowanej sklejki, klosz Oblivion - ze sklejki i pochodzącej z odzysku tektury falistej, natomiast sprytna lampka Garage to pomysł na wykorzystanie odpadów po produkcji...

Jednak, aby produkcja designerskich lamp Studia Morawka mogła ruszyć pełną parą, potrzebny jest laserowy ploter do cięcia sklejki. I własnie sfinansowaniu tego sprzętu służy projekt na Polak Potrafi - do 20 marca 2015 roku projektant chce zebrać 30 000 zł. Każdemu, kto wesprze projekt kwotą przynajmniej 8 zł, Aleksander Pięta odwdzięczy się nagrodą - od drobnych gadżetów ze sklejki po designerskie lampy swojej produkcji. Jeśli więc kupisz klosz już teraz, będziesz miał nie tylko fajną lampę, lecz także satysfakcję, że pomogłeś polskiemu projektantowi wypłynąć na szerokie wody.

Więcej informacji o projekcie Studia Morawka na stronach:
www.morawka.pl
www.facebook.com/studiomorawka
polakpotrafi.pl/projekt/meble-morawka

źródło i zdjęcia: Studio Morawka