Masz dość wszechobecnych kabli do ładowarek? IKEA wprowadza bezprzewodowe ładowarki do telefonów a nawet... meble z ładowarkami! Zobacz koniecznie!

Wyobraź sobie, że możesz doładować telefon lub tablet, po prostu kładąc go na stoliku czy podstawie lampki - bez wtyczek, bez kabli... Takie  sprytne lampki i stoliki już wkrótce będziemy mogli kupić w IKEA.  

W kwietniu 2015 r. IKEA wprowadza na rynek funkcjonalne meble zintegrowane z bezprzewodowymi ładowarkami do telefonów i innych urządzeń mobilnych. Będą też bezprzewodowe ładowarki, które będziemy mogli sami zamontować w dowolnym meblu albo po prostu ustawić w wygodnym miejscu.

- W dzisiejszych czasach smartfony i tablety to nieodłączna część naszego życia. Chcemy mieć je zawsze pod ręką, aby być w kontakcie z całym światem. Dzięki nowym, sprytnym rozwiązaniom IKEA nie tylko będziemy mogli naładować swoje urządzenia mobilne w dowolnym miejscu w domu czy w biurze, ale także zapomnimy o plątaninie kabli i szukaniu po kątach naszych ładowarek - mówi Anna Pawlak-Kuliga, wiceprezes IKEA Retail w Polsce. - Przestrzeń wokół nas będzie bardziej uporządkowana i przyjazna, a codzienne życie stanie jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze - dodaje.

Nowe meble IKEA  z bezprzewodowymi ładowarkami to przede wszystkim stoliki (SELJE, NORDLI), lampy na biurko (VARV, RIGGAD) i lampa podłogowa (VARV) oraz podstawki NORDMÄRKE, na których można ładować jeden lub kilka smartfonów jednocześnie. Podstawki mają dodatkowo wejście do USB, aby można było ładować wiele urządzeń w jednym miejscu.

W ofercie IKEA będzie też też ładowarka bezprzewodowa JYSSEN, którą można wbudować w dowolny mebel, w zależności od potrzeb. Miejsce do ładowania jest oznaczone znakiem plus.

Meble IKEA  z bezprzewodowymi ładowarkami do telefonówBezprzewodowe ładowarki IKEA działają w oparciu o technologię Qi, dlatego są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami obsługującymi ten standard, m.in. Samsung Galaxy S6 i S6 Edge. Telefony, które go nie mają, można ładować, wykorzystując specjalne obudowy, również dostępne w IKEA.

Dzięki połączeniu technologii z meblami IKEA, nasz dom stanie się jeszcze bardziej przyjazny i funkcjonalny, a jednocześnie będziemy mogli pozbyć się plątaniny kabli i cieszyć pięknym wystrojem wnętrz. 

źródło i zdjęcia: IKEA