Jeśli kominek, to koniecznie z dużą szybą, byśmy mogli cieszyć się ciepłem i blaskiem płomieni. Co jednak robić, gdy "...ciepła coś za wiele... Trochę nadto... Ba, gorąco!"? Z pomocą przychodzi nam heatSTOP - nowe rozwiązanie marki Brunner.

Chętnie wybieramy kominki z dużą szybą, bo dają bardziej spektakularny widok na ogień. Jednak bywa, że gdy dobrze napalimy, w pokoju zaczynamy czuć się jak w saunie...

Nic dziwnego - zapotrzebowanie na ciepło współczesnych, porządnie ocieplonych domów to raptem 1-1,5 kW/10m2. W takiej sytuacji nawet podwójna szyba kominka, która ogranicza emisję ciepła do pomieszczenia nawet o 15%, nie zawsze jest wystarczająco skuteczna. Na szczęście firma Brunner ma opatentowane rozwiązanie znane - heatSTOP.

HeatSTOP to osłona termiczna - składana metalowa kurtyna, która nawet w 90% powstrzymuje promieniowanie ciepła do pomieszczenia. Ciepło odbijane jest z powrotem do paleniska i pomieszczenie nadmiernie się nie nagrzewa. Wystarczy zamontować osłonę przed szybą kominka.

Rozsuwając lub zasuwając kurtynę, możemy regulować  dopływ ciepła do wnętrza. Jeśli heatSTOP nie jest używany, pozostaje ukryty we wnękach po bokach paleniska.

Zaprojektowane, wyprodukowane i opatentowane przez firmę Brunner rozwiązanie wyróżnia trwałość i prosta mechanika. Kurtyny heatSTOP dostępne są w wersji gładkiej lub we wzory: w paski pionowe lub poziome, a także z wzorem kropli, ze stali czarnej lub szlachetnej szczotkowanej. Mogą być też obsługiwane ręcznie lub za pomocą pilota.

Osłona heatSTOP "zick zack" może być stosowana zarówno w piecach akumulacyjnych, jak i wkładach kominkowych wodnych i tradycyjnych, gdyż nie ingeruje w budowę paleniska. Dla większości palenisk marki Brunner z szybą płaską lub narożną w miejsce dotychczasowej ramy wykończeniowej lub montażowej jako opcja dostępna jest rama montażowa heatSTOP. Za heatSTOP do szyby płaskiej niezależnie od wzoru i koloruzapłacimy 978 euro.

źródło i zdjęcie: Brunner