Na Międzynarodowych targach architektury i budownictwa BUDMA 2015, które w dniach 10-13 marca odbyły się w Poznaniu, fundacja Bargework zaprezentowała projekt stworzenia pierwszego w Polsce biura na wodzie.

Patronat Czas na WnętrzeOdwiedzający stoisko mogli obejrzeć wybrane projekty nadesłane w pierwszej edycji konkursu architektonicznego "Bargework - biuro na wodzie".

- Inicjatywa wybudowania pierwszego w Polsce biura na wodzie spotkała się z dużym zainteresowaniem, dlatego nie mogło nas zabraknąć na targach w Poznaniu - miejscu idealnym do prezentacji innowacyjnych pomysłów i technologii - tłumaczy Marcin Wojciechowski, prezes fundacji Bargework i pomysłodawca projektu.

Misją fundacji jest przywrócenie ludziom możliwości pracy i swobodnego tworzenia w ekologicznym, zbliżonym do natury otoczeniu. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku fundacja Bargework rozpoczęła projekt stworzenia pierwszego w Polsce pływającego biura.

Pierwszą fazą tej inicjatywy był konkurs architektoniczny na koncepcję bryły obiektu. Konkurs był szeroko komentowany w środowisku projektantów i architektów. Uczestnicy nadesłali 135 prac. Zwycięska drużyna, otrzymała nagrodę w wysokości 20 000 zł.

W styczniu 2015 wystartował drugi etap. Tym razem uczestnicy mają za zadanie opracowanie projektu wnętrza biura na wodzie. Nagroda główna wynosi również 20 000 zł.

Prace konkursowe można zgłaszać do 5 maja 2015 roku poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.bargework.com, gdzie jest dostępny również regulamin konkursu.

Wyniki zostaną ogłoszone podczas specjalnej konferencji prasowej na VI Kongresie Stolarki Polskiej, 22 maja 2015 r. Zapraszamy do udziału!

źródło i zdjęcia: Fundacja Bargework