Gdy za oknem zaczyna się ptasi świergot, wiemy, że wiosna tuż tuż. Serwis Nordic Birds od Fyrklövern zaprasza modraszki, rudziki, zięby i czubatki na nasz stół...

Ptaki wnoszą mnóstwo radości do naszego życia, kochamy ich beztroską krzątaninę i uroczy świergot. Jak nie zachwycić się, zatem serwisem Nordic Birds, na którym zamieszkały modraszki, rudziki, zięby i czubatki?

Świat roślin i zwierząt od wieków inspiruje artystów. Anne Rooslien, wszechstronna i utalentowana projektantka, tworząc niezwykłą kolekcję porcelany Nordic Birds czerpała inspirację właśnie z różnorodności natury oraz magicznego światła na Gotlandii. Fot. Fyrklövern Tak oto powstał wyjątkowy serwis, którego ozdobą jest dwanaście ręcznie malowanych ptaków, które spotkać możemy nie tylko w dalekiej Gotlandii, lecz także w rodzimych parkach i ogrodach.

Modraszka, gil, pliszka siwa, bogatka, mazurek, rudzik, czubatka, trznadel, kowalik, mysikrólik, zięba i dzwoniec zostały namalowane na znakomitej porcelanie z wielkim wyczuciem i niesamowitą dbałością o szczegóły. Serwis Nordic Birds to nie tylko zestaw wybór talerzy i talerzyków, lecz także  eleganckie półmiski, salaterki, waza - słowem, wszystko, co potrzebne do podania wyjątkowego obiadu. Wszystkie naczynia ozdobione są wizerunkiem kolorowych ptaszków. Na spodzie talerzy znajduje się potwierdzająca oryginalność porcelany pieczęć Fyrklövern z podpisem Anne Rooslien oraz łacińska nazwa namalowanego ptaka.

Zastawia Nordic Birds przemieni niezbyt ciekawe nakrywanie do stołu w czystą przyjemność. Ten unikalny serwis nie tylko inspiruje do kreatywnego dekorowania stołu, lecz również zachęci do wspólnej, rodzinnej zabawy. Dzieci uwielbiają odgadywać, jaki ptaszek namalowany jest na porcelanie. Realistyczne, bogate w szczegóły ornamenty z pewnością zachwycą wszystkich gości, zapewnią miłą atmosferę podczas wspólnych posiłków i dostarczą wdzięcznego tematu do rozmów. Zastawa Nordic Birds może być motywem przewodnim wiosennej aranżacji stołu, na uroczyste wielkanocne śniadanie, jak i na rodzinny obiad.

Więcej na temat kolekcji oraz informacje dotyczące zamówienia na stronie www.fyrklovern.pl.

źródło i zdjęcia: Fyrklövern