W oszczędzaniu wody kluczowe są dwie rzeczy: dobre nawyki i wyposażone w ekologiczne technologie urządzenia. Te ostatnie, niestety, są zwykle dość drogie. Miłą niespodzianką zatem jest nowy aerator Start-Stop marki Deante. Zresztą, sami zobaczcie!

Przeciętnie jedna osoba zużywa aż 130 litrów wody dziennie. Aerator Start-Stop marki Deante pozwala zmniejszyć tę ilość niemal o połowę! I co najważniejsze, oszczędność ta nie jest okupiona niewygodą, drastyczną zmianą przyzwyczajeń czy kosztowną modernizacją instalacji.

Aerator to takie sitko na kran, które napowietrza wodę, powodując, że strumień wydaje się obfitszy, dzięki czemu zużywamy znacznie mniej wody - takie końcówki mają dziś właściwie wszystkie baterie kuchenne i umywalkowe. Nowością w aeratorze Deante jest przycisk pośrodku sitka, którym możemy uruchomić i zatrzymać strumień. Dzięki temu, nie dotykając dźwigni baterii, nawet nie wyjmując rąk spod kranu, możemy na chwilę odkręcić i zakręcić wodę. Ten drobny ruch ręki pozwala zaoszczędzić mnóstwo wody! 

Codziennie podczas zmywania naczyń czy wieczornej toalety dziesiątki litrów wody dosłownie przecieka nam przez palce. Zmywając naczynia jednorazowo zużywamy aż 30 litrów, a na mycie zębów - aż 140 litrów tygodniowo. Zamykanie i otwieranie dźwigni, bądź przekręcanie kurków za każdym razem, kiedy woda leje się bezproduktywnie jest uciążliwe, zwłaszcza kiedy mamy brudne dłonie. Aerator Start-Stop marki Deante pozwala robić to znacznie prościej, bardziej intuicyjnie i higienicznie. Nawet jeśli dotkniemy aeratora brudną ręką, to i tak zaraz ponownie puszczona woda go umyje.

 
  • krok 1 - mocujemy aertator Start-Stop na końcu wylewki baterii,
  • krok 2 - odchylamy dźwignię baterii, ustawiając przy tym żądaną temperaturę wody,
  • krok 3 - START - naciskamy przycisk aeratora i woda zaczyna lecieć,
  • krok 4 - STOP - ponownie dotykamy aeratora, aby zatrzymać strumień

W ten sposób - zupełnie bez wysiłku - można zredukować zużycie wody nawet o 48%.

Co bardzo ważne, aerator Start-Stop jest bardzo prosty w montażu. Wystarczy z końca wylewki odkręcić stary aerator i na jego miejsce wkręcić nowy z funkcją Start-Stop. Pasować będzie do każdej baterii, bo jest dostosowany do najbardziej popularnego gwintu M24x1 i ma adapter do gwintów M22x1. A kosztuje zaledwie około 50 zł.

Wiedząc, że na mieszkańca Europy przypada średnio 5100 m³ wody, a na mieszkańca Polski zaledwie 1700 m³, warto oszczędzać każdą jej kroplę.

źródło i zdjęcia: Deante