Kąpiel może nas postawić na nogi albo odprężyć i zrelaksować. Jej działanie zależy od temperatury wody, otaczających nas zapachów, a także... kolorów. Tak własnie działa chromoterapia. Zobacz wanny Sanplast z taką funkcją.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że kolory mają wpływ na nasze samopoczucie - zwykle bardzo starannie je dobieramy, nie tylko w łazience. Chromoterapia, inaczej zwana leczeniem kolorami, od dawna stosowana jest w medycynie niekonwencjonalnej, by przywrócić równowagę i harmonię w organizmie człowieka. Udowodniony wpływ barw na nasze samopoczucie sprawia, że coraz bardziej świadomie wykorzystujemy ich właściwości w aranżacji wnętrz. 

Chromoterapia często jest uzupełnieniem zabiegów leczniczych i SPA. Wanny z chromoterapią to propozycja Sanplastu dla tych, którzy z dobroczynnej mocy barw korzystać chcą także w domu. System chromoterapii firmy Sanplast to zamontowane w wannie 2 punkty świetlne z diodami LED i panel sterujący, który pozwala wybierać z 8 terapeutycznych kolorów i 3 automatycznych programów chromoterapii: rotacyjnego (kolory automatycznie zmieniają się co 5 sekund), energetyzującego (optymalnie dobrany czas i kolejność kolorów) i relaksacyjnego (płynne zmiany kolorów co 5 sekund).

źródło i zdjęcia: Sanplast SA