W nowoczesnej, minimalistycznej kuchni liczy się detal, szlachetny materiał i perfekcyjne wykończenie. Prospero i Sinope to nowe wysokiej klasy zlewozmywaki, które można montować na równi z blatem.

O klasie minimalistycznej aranżacji kuchni stanowi jakość zastosowanych elementów i ich wykończenia. Płynne przejścia pomiędzy materiałami i dopracowane szczegóły to smaczki, dzięki którym wnętrze zyskuje to "coś". Stalowe zlewozmywaki Prospero i Sinope zaprojektowano właśnie z myślą o takich wysmakowanych kuchniach.

Nowe serie ekskluzywnych zlewozmywaków Deante wyróżnia nowoczesna linia i doskonałe wykonanie. Charakterystyczne dla obu kolekcji geometryczne bryły idealnie wpisują się w minimalistyczne aranżacje kuchni. Obszerne, prostokątne komory i gładkie płaszczyzny ociekaczy zapewniają wyrafinowany wygląd i wygodę użytkowania.

Szlachetnej elegancji zlewozmywakom dodają pieczołowicie zaprojektowane i wykonane detale, w linii Prospero przelewy i odpływy z prostokątnymi rozetami, z kolei w zlewozmywakach Sinope - maskownice przelewów i subtelne linie na dnie komory przypominające szlif diamentu. Obydwie serie wyposażono w korki automatyczne, umożliwiające wygodne zamykanie i otwieranie odpływu.

Tym, co szczególnie zwraca uwagę w zlewozmywakach Prospero i Sinope jest możliwość montażu typu flush mount, czyli osadzenia zlewu na równi z blatem. Można to zrobić pod warunkiem, że wybrany przez nas blat kuchenny nie chłonie wody, jak np.: blaty marmurowe, granitowe, konglomeratowe, betonowe i z tworzyw sztucznych. Pozwala to stworzyć piękną, niczym niezakłóconą przestrzeń.  

Podczas montażu typu flush mount oprócz wycięcia w blacie odpowiedniej wielkości otworu należy wyfrezować wgłębienie dopasowane do kołnierza zlewozmywaka. W ten sposób zachowamy idealnie równą płaszczyznę i zlewozmywak idealnie wtopi się w kuchenną zabudowę. To rozwiązanie nie tylko wyjątkowo estetyczne, wręcz eleganckie, lecz także ułatwiające utrzymanie czystości.

Zlewozmywaki z serii Prospero i Sinope można instalować także w tradycyjny sposób, jak modele wpuszczane w blat.

Zlewozmywaki Deante są wytwarzane ręcznie z grubej stali szlachetnej. Dzięki temu są odporne na uderzenia, ścieranie, wysoką temperaturę, szok termiczny oraz działanie środków chemicznych. Co więcej, nie przyjmują zapachów. Szczotkowane wykończenie sprawia, że na powierzchni nie pozostają smugi i odciski.

Zlewozmywaki Prospero i Sinope są dostępne w dwóch wariantach - komora z ociekaczem oraz 1,5-komory z ociekaczem.

źródło i zdjęcia: Deante