Tworzyć meble, które są czymś więcej niż meblami - taką misję postawiła przed sobą nowo powstała manufaktura LemonKid. I faktycznie, te sprzęty sprawiają radość i kształtują dobry gust.

Meble LemonKid zaprojektowano tak, aby można było ich używać jako zabawek. Urządzony nimi dziecięcy pokój ma inspirować, zachęcać do kreatywnej zabawy. 

- Chcę, żeby design mebli zachwycał zarówno dzieci, jak i rodziców - mówi Klaudia Dzieciuch, właścicielka LemonKid. - To właśnie oni mają wpływ na kształtowanie się gustu dziecka, przez tworzenie otoczenia, w którym spędza czas.

Niewielka skala produkcji pozwala dostosowywać meble do indywidualnych potrzeb klientów, sami możemy więc decydować o wymiarach, kolorach czy detalach. Każdy mebel bowiem robiony jest ręcznie, z najwyższą starannością i z materiałów najlepszej jakości. 

- Nie tak dawno sama stanęłam przed wyborem mebli do pokojów dwójki moich dzieci - zwierza się właścicielka firmy. - Chciałam, żeby były funkcjonalne, dawały radość dzieciom, a przy tym zachowywały estetyczny minimalizm i piękno. Nie znalazłam tego w sklepach, stąd pomysł na manufakturę.

Meble LemonKids sprawiają dzieciom tyle radości, bo dają możliwość samodzielnej zamiany ich w coś innego. Regał może zamienić się w sklep, szafy przeistaczają się w warsztat samochodowy, salon piękności dla zwierząt lub lodówkę. Fani leśnych przygód znajdą drzewo, które jest równocześnie regałem na książki z przygodami, miłośnicy podniebnych podróży łóżko-balon, w którym będą mogli poszybować do krainy marzeń. Taka zabawa pomaga dzieciom oswajać dorosły świat i rozwija wyobraźnię.

W sklepie LemonKid oprócz mebli kupimy także dodatki i dekoracje do dziecięcego pokoju stworzone przez zaproszonych do współpracy z manufakturą autorów.

źródło i zdjęcia: LemonKid