Wielkimi krokami zbliża się końcowy termin nadsyłania prac do II edycji konkursu dla młodych projektantów PORTA BY ME. Macie czas jeszcze do piątku 5 lutego!

W tym roku konkurs odbywa się pod hasem "Ona i On" i Porta KMI Poland stawia przed młodymi projektantami wyzwanie zaprojektowania drzwi dla indywidualnego odbiorcy przy uwzględnieniu odmienności i podobieństw w kontekście płci. Jest o co walczyć, bo łączna pula nagród w konkursie to 15 000 zł!

Projekty można zgłaszać do 5 lutego 2016 r. Organizatorzy otrzymali już pierwsze prace konkursowe. Jury konkursu doceni przede wszystkim przełamywanie utartych schematów i nowe spojrzenie na projektowanie, przenoszące punkt ciężkości z przestrzeni na punkt widzenia potencjalnego użytkownika.

- O tegorocznym temacie konkursu myślę w kategoriach bardzo różnych interpretacji - mówi Marek Owsian, przewodniczący Jury. - Temat konkursu dla uczestników jest pewnego rodzaju zagadką, która będzie bardzo indywidualnie rozwiązana. Dlatego też z niecierpliwością czekam na pierwszą weryfikację nadesłanych prac.

- Tych, którzy jeszcze zastanawiają się, czy warto wziąć udział w konkursie, szczerze namawiam do podjęcia szybkiej decyzji - przekonuje Marek Owsian. - Uczestnictwo w takich konkursach umożliwia zdobycie nowych, ciekawych doświadczeń zawodowych, a tym samym pozwala lepiej odnaleźć się na profesjonalnym rynku pracy.

Tę opinię potwierdza Grzegorz Klimek, zwycięzca zeszłorocznego konkursu PORTA BY ME.

- Przede wszystkim liczy się pomysł, więc tak naprawdę każdy może wygrać konkurs - zapewnia laureat. - A nawet jeśli się nie wygrywa, to zdobywa się doświadczenie. Wygrana w konkursie PORTA BY ME zmotywowała mnie do działania i dała zastrzyk gotówki, który mogłem zainwestować we własną działalność. Dodatkowo, takie wyróżnienie zwiększa szanse projektanta na znalezienie pracy w środowisku designerów i architektów.

Projekty można zgłaszać do 5 lutego. Rozstrzygnięcie konkursu PORTA BY ME odbędzie się już 8 marca 2016 r. podczas arenaDesign w Poznaniu.

Więcej informacji o konkursie na stronie portabyme.pl i Facebooku.

źródło i zdjęcie: Porta KMI Poland