Ręcznie robione wełniane dywany z Indii, Nepalu, Turcji czy Maroka mają niepowtarzalny urok. Bo faktycznie są niepowtarzalne - każdy taki chodnik to nie tylko najlepsze, naturalne materiały, lecz także dziesiątki, nawet setki godzin pracy artysty, który swego fachu nauczył się od przodków. Dzięki Sikhi.pl taki dywan może powstać specjalnie dla Ciebie. 

W poniedziałek 11 stycznia 2016 r. ruszyła strona Sukhi.pl - platforma, na której możemy kupić indyjski, nepalski, marokański lub turecki dywan, który zostanie utkany specjalnie na nasze zamówienie.

Sukhi nie korzysta z pośredników, każdy dywan zamawiany jest bezpośrednio u lokalnych artystów z Nepalu, Indii, Turcji, a także Maroka. Dzięki temu możemy liczyć na ceny nawet o 60% niższe niż w tradycyjnych sklepach. A do tego mamy możliwość wyboru preferowanego rozmiaru, kształtu, wzoru i palety kolorystycznej. Otrzymujemy więc unikalny dywan - taki, który jest dziełem rąk ludzkich i pasuje do naszego wnętrza i indywidualnego stylu.

W kolekcjach Sukhi znajdziemy: wełniane i filcowe dywany z Indii, dywany Beni Ourain z Maroka, dywany z filcowych kulek z Nepalu oraz dywany patchwork z Turcji. Gdy tylko złożymy zamówienie, gdzieś w dalekim kraju artyści rozpoczynają pracę nad naszym dywanem. My zaś będziemy mieli możliwość zdalnie śledzić postęp ich pracy, aż do chwili, gdy wyczekiwany dywan trafi do naszego domu.

Sukhi to biznes zaangażowany społecznie - dba o to, by zadowoleni byli zarówno klienci, jak i twórcy. Sukhi gwarantuje twórcom rękodzieła w Nepalu, Indiach, Turcji i Maroku zarobki 2- lub 3-krotnie wyższe od średnich pensji w regionie. Dzięki temu mogą oni zapewnić dzieciom edukację i mają możliwość pracy z domu w komfortowych warunkach. Sukhi zapewnia, że artyści są traktowani sprawiedliwie, jednocześnie jednak, zawsze dba o najwyższą jakość produktów.

- Sukhi jest nepalskim imieniem żeńskim, które oznacza "szczęśliwa" - wyjaśnia Nasia Burnet, współzałożycielka Sukhi i projektantka tkanin. - Nasze dywany przywracają uśmiech na twarze naszych klientów, naszych artystów oraz ich dzieci.

źródło i zdjęcia: Sukhi.pl