Odświeżenie linii AGD projektu Ora-Ito, zmywarki, które idealnie dostosują się do naszych potrzeb i lodówki niczym... kultowy "ogórek" Volkswagena - to tylko niektóre z niespodzianek, jakie przygotowała na IFA 2016 słoweńska marka. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Podczas odbywających się w Berlinie targów IFA firma Gorenje, nawiązując do swojego motta "Life Simplified", przedstawiła nowa generację zmywarek SmartFlex, które jeszcze lepiej niż dotychczasowe modele dostosują się do naszych potrzeb. Nowatorski design komory zmywarki pozwala skutecznie i bezpiecznie umyć w niej zarówno duże garnki, jak i delikatne kieliszki. Na raz zmieści się nawet 16 kompletów zastawy. Oprócz standardowych, dość czasochłonnych programów zmywania, możemy skorzystać z programu 20-minutowego, który umyje talerze po obiedzie jeszcze zanim goście skończą deser. Wśród ciekawych, ułatwiających życie funkcji są też podświetlenie wnętrza zmywarki, automatyczne otwieranie drzwi po skończeniu mycia, aby naczynia szybciej wyschły, czy jonizacja, która zapobiega powstawaniu przykrego zapachu we wnętrzu zmywarki, kiedy przez kilka dni jej nie używamy. 

Upgrade AGD od Ora-Ïto

W 2007 roku pojawiła się linia sprzętu AGD Gorenje zaprojektowana wspólnie z francuskim designerem Ora-Ïto. Jej charakterystyczny design z szerokimi, podgiętymi na końcach uchwytami wciąż cieszy się popularnością. Dlatego na 10-lecie kolekcji Gorenje przygotowało jej odświeżoną wersję, która trafi do sklepów w 2017 roku. Nowa odsłona sprzętu AGD Gorenje Ora-Ïto będzie nie tylko udoskonalona technologicznie, lecz także obejmie całą serię drobnego AGD.

ASKO - inteligentne AGD klasy premium 

ASKO to marka premium Grupy Gorenje. W tym roku prezentuje nowe produkty z opcją połączenia w sieć. Są to zarówno urządzenia kuchenne, jak i do pralni, przy czym te pierwsze mają taki sam design jak niedawno wprowadzona na rynek nagradzana seria Elements.

Grupa Gorenje zamierza wprowadzić na rynek urządzenia wyposażone w technologię "inteligentnego domu" również pod globalną marką Gorenje. W tzw. "domach w sieci" udoskonalone inteligentne urządzenia współpracujące z aplikacjami, kreatorami i inteligentnymi asystentami będą działać w sposób jeszcze bardziej intuicyjny i lepiej dostosowany do naszego stylu życia. 

Kultowy VW "ogórek" w Twojej kuchni

Z pewnością najbardziej przyciągającym zwiedzających elementem stoiska Gorenje na IFA 2016 była specjalna seria lodówek z linii Retro zaprojektowanych przez Gorenje we współpracy Volkswagenem. Ich fronty przypominają legendarnego minivana! Ten kultowy klasyk z epoki dzieci kwiatów jest rozpoznawany na całym świecie i niezwykłe ceniony przez kolekcjonerów. Kojarzy się ze wolnością, spontanicznością i swobodą lat 50. i 60. ubiegłego stulecia. Dlatego idealnie wpisuje się w linię produktów Gorenje Retro łączącą wzornictwo stylizowane na lata 60. z najnowocześniejszą technologią, dzięki której przechowywane produkty długo zachowują świeżość, a lodówka nie zużywa wiele energii. Można więc śmiao powiedziec, że edycja specjalna Gorenje Retro łączy to co najlepsze w przeszłości i nowoczesności. A wszystko po to, byśmy mieli jak najwięcej czasu na to, co lubimy robić.

źródło i zdjęcia: Gorenje