Jakie grzejniki wybrać, by wnętrze było wolne od kurzu, pleśni i mikroorganizmów - po prostu przyjazne alergikowi? Alternatywą dla tradycyjnych grzejników, które bywają siedliskiem kurzu, jest podtynkowy 3THERMO. 

Ogrzewając wnętrza, tradycyjne grzejniki "wzbogacają" powietrze, którym oddychamy o rozmaite alergeny, roztocza i inne cząstki lotne. Tej wady nie ma tylko jeden typ ogrzewania - ogrzewanie ścienne.

Ciepła ściana, działając podobnie jak popularna podłogówka, emituje promieniowanie cieplne, ale w przeciwieństwie do innych systemów ogrzewania nie wysusza powietrza i nie miesza go z kurzem. Ciepłe powietrze nie oddaje też wilgoci zimnym ścianom, jak to ma miejsce w przypadku ogrzewania podłogowego. Zbyt niska wilgotność powietrza z kolei to główna przyczyna przesuszenia naszej skóry i dróg oddechowych w sezonie grzewczym.

Ogrzewanie ścienne natomiast osusza jedynie mur, a nie powietrze, więc zapewnia optymalną wilgotność w pomieszczeniach, a także zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni w ścianie.

Grzejnik dla alergika - 3THERMO

Grzejniki podtynkowe gnieźnieńskiej firmy 3THERMO są tak skonstruowane, że pod tynkiem nie płynie woda - jest ona jedynie w dolnym kolektorze grzejnika ukrytym w posadzce. Ciepło wewnątrz ściany rozprowadzane jest poprzez sieć radiatorów - więc w ścianie można wiercić bez obawy o uszkodzenie instalacji hydraulicznej i wyciek wody. To duże udogodnienie w porównaniu z dotychczasowymi systemami ogrzewania płaszczyznowego, które zapewnia zarazem pełną dowolność w dekoracji i wykorzystaniu ścian.

- Grzejnik podtynkowy 3THERMO to pierwszy grzejnik na rynku, który jest prawdziwie higieniczny i powinien być stosowany nie tylko w mieszkaniu alergika, ale też wszystkich placówkach medycznych, gdzie tak ważna jest czystość. To jedyny grzejnik, który nie wymaga czyszczenia, w przeciwieństwie do produkowanych dziś wiszących grzejników - mówi Patryk Nowakowski z 3THERMO.

O właściwościach ogrzewania ściennego i grzejników podtynkowych 3THERMO będzie można przekonać się w specjalnie zaaranżowanym pokoju alergika (hala E, stoisko 83) podczas Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej, które w dniach 21-23 października 2016 r. 

źródło i zdjęcie: 3THERMO