Dziś w księgarniach premiera najnowszej książki Marie Kondo "Tokimeki. Magia sprzątania w praktyce". To druga już książka Japonki, która na całym świecie stała się guru sprzątania. Jeśli jeszcze nie poznaliście jej filozofii, najwyższy czas zrobić z tym porządek.

Swoją pierwszą książkę Marie Kondo napisała z myślą o zaledwie kilku osobach. Od tego czasu niepozorna Japonka zdążyła trafić do grona 100 najbardziej wpływowych ludzi świata magazynu "Time", a sama książka sprzedała się w 5 milionach egzemplarzy na całym świecie i została przetłumaczona na 40 języków. W zeszłym roku Marie Kondo szturmem wkroczyła do szaf tysięcy Polaków. 

Marie Kondo podbiła serca czytelników na całym świecie w momencie, kiedy wielu ludzi osiągnęło krytyczny punkt nagromadzenia przedmiotów w swoim życiu. Sprzątanie okazało się być najprostszym sposobem na natychmiastową poprawę. Chudnięcie zabiera miesiące, zmiana pracy wymaga stresu i trudu, ale pozbycie się rzeczy to natychmiastowe zrzucenie z siebie ciężaru. Zostajemy z przyjemnym poczuciem, że oto wokół nas jest wszystko, czego potrzebujemy. Czysta przestrzeń, która pozostaje, inspiruje i daje odwagę do dalszych zmian w życiu. Nie trzeba być bałaganiarzem, żeby odczuć radość i zbawienny wpływ magii sprzątania.

Najnowsza książka Marie Kondo "Tokimeki. Magia sprzątania w praktyce" trafiła do księgarń 26 października 2016 r.  Jeśli "Magia sprzątania" była opowieścią o filozofii, która odmieniła życie setek jej klientów, "Tokimeki" to ilustrowany przewodnik, który wyjaśnia krok po kroku, w jaki sposób wprowadzić ją w życie.

W wieku 19 lat Marie Kondo założyła firmę, w której pomagała bałaganiarzom uporządkować przestrzeń swoich mieszkań. Po krótkim czasie miała tylu klientów, że nie dawała rady spotykać się ze wszystkimi. To dla tych z listy oczekujących napisała swoją pierwszą książkę, która stała się światowym bestsellerem, a jej autorka - guru sprzątania. Doczekała się nawet własnego czasownika ("Do you kondo?" - mówią do siebie wyznawcy filozofii KonMari), a niedługo w oparciu o jej filozofię powstanie sitcom, nad którym pracują wspólnie największe amerykańskie stacje telewizyjne FOX i NBC.

Notatki ze studiów, które skończyłeś ponad dekadę temu, wyciągi z kart kredytowych, gwarancje, instrukcje obsługi, kartki świąteczne, rachunki i bilety do kina sprzed 5 lat. Czy naprawdę to wszystko potrzebne? "Podstawowa zasada dotycząca papieru: wyrzuć wszystko" - pisze Marie Kondo w swojej najnowszej książce. A rzeczy, których powinniśmy się pozbyć, jest więcej.

Tokimeki to ilustrowany przewodnik, który objaśnia metody sprzątania w taki sam sposób, w jaki Marie Kondo robi to podczas swoich lekcji. Całość stanowi kompletne kompendium wiedzy o metodzie KonMari zarówno dla tych, którzy sięgnęli po pierwszą książkę, jak i tych, którzy nie poznali jeszcze wyzwalającej magii sprzątania.

"Chciałabym zrobić porządek na całym świecie” - powiedziała w jednym z wywiadów Marie Kondo. I wygląda na to, że jej się to udaje.

źródło i zdjęcia: Wydawnictwo MUZA SA