Marokańska koniczyna pojawiła się najpierw na dywanach, by wkrótce podbić nasze serca i wnętrza. Arabesco - najnowsza kolekcja marki Dunin - to ów ponadczasowy motyw w formie ceramicznych płytek. Dla tych, którzy rozkochali się w nim na dobre.

Płytki ceramiczne o nietypowych kształtach zawsze wnoszą do wnętrza nutę oryginalności i luksusu. W kolekcji Arabesco tym kształtem jest marokańska koniczyna - motyw egzotyczny, a zarazem bardzo elegancki, który znakomicie sprawdzi się zarówno we wnętrzu etnicznym czy orientalnym, jak i w eleganckim stylu nowojorskim lub Hamptons.

Płytka Dunin Arabesco WhiteGładkie białe płytki w kształcie marokańskiej koniczyny (Arabesco White, 15,8 x 13,1 cm) mają charakterystycznie sfrezowany brzeg, dzięki czemu wyłożona nimi powierzchnia nabiera ciekawej trójwymiarowej struktury. Uzupełnieniem kolekcji jest biała i czarna mozaika Mini Arabesco (plastry 27,6 x 25 cm).

Wykonane z gresu płytki Dunin Arabesco to nadają się doskonale zarówno do kuchni, jak i do łazienki. Można je układać na ścianach oraz na posadzkach o niewielkim natężeniu ruchu, nawet na zewnątrz, bo są odporne na mróz i szok termiczny.  

Wyrazem uznania dla tej kolekcji było nominowanie płytek Dunin Arabesco do tytułu Perły Ceramiki UE 2016. Czy odniesie podobny sukces jak kolekcja Dunin Carat, która otrzymała tytuł Perły Ceramiki UE 2015 roku, przekonamy się wkrótce.

źródło i zdjęcia: Dunin