Marka Zelmer od lat obecna jest w polskich domach, ale dotychczas kojarzyliśmy ją raczej z odkurzaczem lub mikserem niż pralką. Teraz to się zmienia.

Początki tej polskiej marki sięgają lat 60. ubiegłego wieku i pewnie niełatwo znaleźć kogoś, kto nigdy nie miał do czynienia z mikserem, odkurzaczem czy innym drobnym sprzętem AGD Zelmera. I choć używały ich już nasze babcie, firma nie spoczywa na laurach, lecz właśnie rozpoczyna nowy etap w swoim rozwoju - poszerza ofertę o sprzęty tzw. dużego AGD: pralki, chłodziarko-zamrażarki, zmywarki, płyty grzewcze oraz piekarniki i okapy.

Zelmer wyposaży w AGD całą kuchnię

Do odkurzaczy, maszynek do mielenia czy zestawów śniadaniowych dołącza grupa dużego AGD - sprzęty wolno stojące i do zabudowy. Właśnie w tej ostatniej grupie Zelmer przygotował najwięcej nowości - są to piekarniki, płyty indukcyjne, ceramiczne i gazowe, a także okapy, zmywarki i chłodziarko-zamrażarki.

Wszystkie 3 modele piekarników Zelmer oferują 6 rodzajów grzania, mają wnętrze pokryte emalią ułatwiającą czyszczenie oraz funkcję chłodnego frontu, chroniącą dzieci i naszych czworonożnych pupili przed oparzeniem.

W ofercie płyt grzewczych Zelmera znajdziemy płytę indukcyjną z 4 polami i funkcją booster przyspieszającą nagrzewanie, płytę ceramiczną ze sterowaniem sensorowym i 2 płyty gazowe w różnych wersjach wykończenia - stali szlachetnej i szkła hartowanego.

W linii AGD do zabudowy marki Zelmer są również 3 wydajne okapy: podszafkowy, szufladowy i kominowy,  2 zmywarki wyposażone m.in. w 6 programów zmywania, Asystenta Dozowania, gwarantującego skuteczne rozpuszczanie tabletki z detergentem i niezawodny silnik bezszczotkowy, zapewniający bezawaryjne działanie zmywarki przez długie lata, oraz chłodziarko-zamrażarka.

Wolno stojące duże AGD Zelmera to 2 pralki o ładowności 5,5 i 7 kg, obie z automatyką wagową i grzałką antykorozyjną, 3 zmywarki w klasie energetycznej A+ z 5 programami zmywania oraz chłodziarko-zamrażarka z szufladą o regulowanej wilgotności na owoce i warzywa oraz wewnętrznym oświetleniem LED.

źródło: Zelmer