29 listopada w łódzkim „Podwórku Hilarego” odbyło się wyjątkowe spotkanie dla blogerów. Podczas warsztatów w morskim klimacie mieli możliwość przedpremierowego testowania Saltwash® - innowacyjnego produktu do dekoracji z zakresu DIY. Unikatowy produkt prosto z USA, będzie dostępny w Polsce już w styczniu 2018 roku.

Saltwash®  to łatwy w użyciu, całkowicie organiczny proszek zawierający naturalną sól morską, który po zmieszaniu z dowolnym rodzajem farby nadaje malowanej powierzchni wyjątkową fakturę i autentyczny vintage look. W trzech prostych krokach pozwala uzyskać naturalny efekt erozji wywołanej wieloletnim działaniem słońca i morskiego powietrza. 

Stwórz autentyczny vintage look. Saltwash® - DIY zainspirowany naturą nareszcie w Polsce!

Saltwash®  idealnie sprawdza się w zastosowaniu na meblach, ale umożliwia także nadanie unikatowego wyglądu ścianom, podłogom, dodatkom czy tkaninom. Można aplikować go na drewno, laminaty, szkło, tkaniny, tworzywa sztuczne i wiele innych materiałów zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Dzięki zawartości prawdziwej soli morskiej szybko schnie (trójwymiarowo) i wykazuje doskonałą przyczepność. Proszek Saltwash® dodany do farby dowolnego rodzaju, koloru czy wykończenia tworzy z nią integralny i gotowy do użytku produkt.

Stwórz autentyczny vintage look. Saltwash® - DIY zainspirowany naturą nareszcie w Polsce!

Saltwash® to wiatr, słońce i morska bryza ukryte w puszce, które możecie uwolnić w dowolnym miejscu, gdziekolwiek jesteście. Powiew bryzy możecie mieć obok siebie przez cały rok, malując szafkę, fragment ściany lub dowolny element dekoracyjny… Zainspiruj się naturą, obudź czar wakacyjnych wspomnień i wprowadź ten cudowny klimat do swojego domu.” – mówi Anna Rejniak, wyłączny dystrybutor Saltwash® w Polsce.

Historia Saltwash® 

Saltwash® został wynaleziony przez parę nowożeńców Jaime i Carol Hunter w ich małym warsztacie na wybrzeżu Karoliny Północnej. Inspiracją dla stworzenia Saltwash® mającego odtwarzać następującą z czasem erozję malowanych powierzchni, często widoczną na werandach i meblach nadmorskich domków w ich miejscowości, było znajdujące się na wyciągnięcie ręki morze.

Po długim okresie pracy nad starymi, drewnianymi i malowanymi meblami zrezygnowali z poszukiwania antyków, które często miały wygórowane ceny i nierzadko były pokryte farbą zawierająca ołów. Rozpoczęli pracę nad formułą, która mogłaby w łatwy i szybki sposób nadawać meblom i powierzchniom „vintage look”, taki sam jaki powstaje w wyniku wieloletniego oddziaływania słońca i słonego, morskiego powietrza…

Produkt jest przyjazny dla środowiska, nietoksyczny i nie zawiera lotnych związków organicznych.

www.ilovesaltwash.pl

FB: https://www.facebook.com/saltwashpolska/

Materiały prasowe Saltwash

Stwórz autentyczny vintage look. Saltwash® - DIY zainspirowany naturą nareszcie w Polsce!