Na styku dwóch historycznych warszawskich dzielnic - Woli i Śródmieścia, powstał nowy obiekt mieszkalny wybudowany przez Unimax Development. Ukryta w zacisznej okolicy rezydencja Niska 30 to wymarzone miejsce dla tych, którzy na co dzień prowadzą intensywny tryb życia, a wieczorami lubią odpocząć od zgiełku zatłoczonego miasta. Aranżacji wnętrz części wspólnych inwestycji podjęła się pracownia JMW Architekci.

Kameralny, czteropiętrowy budynek

Rezydencja Niska 30 to kameralny, czteropiętrowy budynek, który wyróżnia elegancka, funkcjonalna i minimalistyczna architektura. Projekt architektoniczny został stworzony z myślą o osobach, które cenią uroki wielkomiejskiego życia. Znakomicie zaprojektowana rezydencja z 17 apartamentami, lokalami usługowymi, garażem podziemnym oraz częściami wspólnymi wykonana została w wysokim standardzie. Autorem projektu budynku jest mgr inż. Andrzej Detka z Pracowni Architektonicznej DETAN.

Wpisana w przestrzeń tętniącego życiem miasta, nowoczesna bryła budynku od początku miała stać się dla jej przyszłych mieszkańców prawdziwą oazą spokoju. Jednocześnie, ambicją Inwestora było, żeby Niska 30 utrzymana została w formie ekskluzywnej wilii miejskiej, podkreślając jej reprezentacyjny charakter poprzez zastosowane elementy wykończeniowe i dbałość o najdrobniejszy detal. Dlatego, do współpracy nad projektem wnętrz części wspólnych apartamentowca postanowiono zaprosić, specjalizującą się aranżowaniu przestrzeni komercyjnych, pracownię JMW Architekci. Wypracowane przy wcześniejszych realizacjach zaufanie pomogło wspólnie osiągnąć zamierzony cel.

- Rezydencja Niska 30 jest obiektem od podstaw zaprojektowanym w standardzie premium. Stąd też, nasza decyzja o wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów wykończeniowych, które nadały wnętrzom elegancki, ponadczasowy wygląd. - mówi Jakub Wiśniewski, jeden z założycieli pracowni projektowej JMW Architekci.

- Zależało nam na stworzeniu przestrzeni spójnej z zewnętrzną architekturą budynku, dlatego m.in. zastosowany na elewacji frontowej budynku kamień stał się motywem przewodnim dla koncepcji wnętrz rezydencji. To właśnie jemu poświęciliśmy najwięcej uwagi, starannie dobierając z inwestorem jego odmiany oraz sposób ułożenia. - dodaje Łukasz Michalski, JMW Architekci.

Kremowa kolorystyka ścian i podłóg płynnie połączyła zaprojektowane przez architektów wnętrza strefy wejściowej, klatek schodowych oraz korytarzy znajdujących się na poszczególnych piętrach. Wspólną ramę dla aranżowanych przestrzeni pozwoliły stworzyć specjalnie zaprojektowane obwoluty i cokoły z łupka w głębokim, grafitowym odcieniu, które w zdecydowany sposób odcinają się na tle delikatnie wybarwionego kamienia.

Lobby recepcyjne pokryte mchem!

Intensywny kontrast został dodatkowo uzupełniony pojawiającymi się elementami dekoracyjnymi wykonanymi z drewna o brązowo-orzechowym odcieniu. Wchodzących do budynku, mieszkańców Niskiej 30 wita znajdująca się w lobby recepcyjnym „zielona” ściana wykonana z naturalnego mchu. Wertykalny ogród został zaprojektowany nie tylko z myślą o efektownej dekoracji wnętrza. To właśnie za jego sprawą, architekci stworzyli przyjazny mikroklimat w ścisłym centrum Warszawy – miejsce, które pozwoli lokatorom zrelaksować się i poczuć bliskość natury.

Ważnym elementem całej realizacji jest oświetlenie. Projektanci zdecydowali się na bardziej wydajne i energooszczędne źródła LED, które pomysłowo wtopili w szlachetne okładziny. Nietypowe, ale przemyślane wykorzystanie światła pozwoliło wprowadzić do wnętrza przytulną atmosferę oraz zaakcentować elegancki charakter zastosowanych materiałów. Pomiędzy wielkoformatowymi slabami kamienia architekci zaproponowali nowoczesne oświetlenie liniowe w dynamicznym, asynchronicznym układzie. Podkreśla ono ciepłą kolorystykę ścian, a świetlne linie znajdują swoją kontynuację na drzwiach prowadzących do każdego z apartamentów.

Realizowane na indywidualne zamówienie portale z wkomponowaną poziomą oprawą zostały zaprojektowane tak, aby leżące przed wejściem wycieraczki skryły się dyskretnie na tle ciemnego kamienia, natomiast puszczone z góry wiązki światła eksponowały piękny rysunek naturalnego drewna. Największą uwagę przyciąga jednak wisząca w lobby recepcyjnym lampa włoskiej marki Foscarini. Jej finezyjna forma nie tylko wpisuje się w najnowsze trendy, ale także doskonale współtworzy wyrafinowany klimat rezydencji.

Na uwagę zasługuje fakt, że nowa inwestycja Unimax Development jest niezwykle spójna koncepcyjnie. Wnętrze budynku doskonale współgra z jego architekturą, a zespół projektowy pracowni JMW Architekci zadbał o najdrobniejsze szczegóły, w tym o odpowiednie oznakowanie rezydencji. Równolegle z koncepcją wnętrz powstawał projekt numeracji apartamentów oraz poszczególnych kondygnacji, które harmonijnie wpisują się w całość realizacji.

Finalnie powstał bardzo przemyślany, elegancki, ale zarazem przytulny, butikowy apartamentowiec o wysokim standardzie.