Firma Viessmann kojarzona jest głównie z systemami grzewczymi. W jej najświeższej ofercie, oprócz kotłów kondensacyjnych nowej generacji znajdziemy również urządzenia do chłodzenia i oczyszczania domowego powietrza.

Nowa generacja kotłów kondensacyjnych

Gazowe kotły kondensacyjne Vitodens znane są na rynku od wielu lat. Najnowsza generacja tych urządzeń wyróżnia się nie tylko wysoką efektywnością i niską emisją - co jest istotne z uwagi na jakość powietrza, którym oddychamy - ale również cyfrowymi rozwiązaniami, które dla użytkownika oznaczają jeszcze łatwiejszą obsługę systemu grzewczego.

Kotły kondensacyjne nowej generacji wyposażone są m.in. w zintegrowany interfejs WLAN, który umożliwia bezpośrednią komunikację urządzenia grzewczego z internetem. Dzięki temu praca kotła może być kontrolowana również poprzez sieć internetową i wygodną aplikację mobilną ViCare. Takie rozwiązanie zapewnia użytkownikom kotła pełną kontrolę nad urządzeniem, np. z poziomu smartfona lub tableta, niezależnie od czasu i miejsca, w którym aktualnie przebywa.

Ciekawym rozwiązaniem w kotłach kondensacyjnych Vitodens najnowszej generacji jest również przestawiany 7-calowy wyświetlacz dotykowy. Może ona znajdować się w górnej części urządzenia, co zapewnia jego wygodną obsługę bez konieczności pochylania się. W menu na wyświetlacza znajdziemy m.in. funkcję "panel energetyczny", która pozwala na bieżąco kontrolować wartości dotyczące zużycia energii.

Klimatyzator - nie tylko na lato

Nowa oferta Viessmann to także klimatyzatory typu Split, które poza funkcją chłodzenia pomieszczeń w ciepłe, letnie dni umożliwiają również ich ogrzewanie, gdy zajdzie taka potrzeba.

W funkcji ogrzewania klimatyzatory Vitoclima pracują jak pompa ciepła, a więc pobierają ciepło z powietrza zewnętrznego i przekazują je do ogrzewanego pomieszczenia. Mogą one pracować przy temperaturze zewnętrznej dochodzącej nawet do -15ᵒC, dzięki czemu umożliwiają energooszczędne dogrzewanie pomieszczenia nie tylko wczesną wiosną czy jesienią, ale również zimą.

Klimatyzatory Vitoclima 200-S wyposażone są w kilka przydatnych funkcji, m.in. WI-FI dzięki której w upalny dzień przed powrotem do domu możemy wcześniej uruchomić klimatyzator korzystając ze smarftona. Praktycznym rozwiązaniem jest również funkcja inteligentnej kontroli temperatury "I feel", która pozwala dokładnie dopasować pracę klimatyzatora do aktualnej temperatury otoczenia, zwiększając tym samym komfort użytkowania klimatyzacji i zapewniając większą oszczędność energii.

Zawsze czyste powietrze w Twoim domu

Viessmann walczy ze smogiem przede wszystkim oferując swoim klientom urządzenia grzewcze, które nie zanieczyszczają powietrza. Do swojej oferty firma wprowadziła również oczyszczacz firmy Haus & Luft, dzięki któremu możemy zadbać o jakość powietrza w domowych wnętrzach.

Oczyszczacz powietrza HL-OP-15 wyróżnia m.in. 6-stopniowy system filtracji, który dzięki zastosowaniu filtra fotokatalitycznego pozwala skutecznie wyeliminować m.in. alergeny, dym i nieprzyjemne zapachy. Oczyszczacz powietrza wyposażony jest także we wskaźnik zanieczyszczenia pyłami zawieszonymi PM 2,5, funkcję Auto dostosowującą pracę urządzenia do jakości powietrza w pomieszczeniu oraz funkcję Silent, redukującą prędkość wentylatora dla zapewnienia jego maksymalnie cichej pracy nocą.

Więcej informacji na: www.viessmann.pl