Naturalne środki czystości istnieją od dawna, jednak z czasem zostały wyparte przez sklepowe, których opakowania przyciągają wzrok, a ich zapach roznosi się po całym domu. Nasze babcie przez długi czas wolały sprzątać przy użyciu naturalnych substancji, pomimo że na rynku były dostępne już pierwsze detergenty. Używano szarego mydła, octu, sody oczyszczonej czy kwasku cytrynowego. Babcine metody sprzątania przetrwały próbę czasu? Dlaczego warto sprzątać ekologicznie?

Obecnie podczas sprzątania domu używamy różnych preparatów do czyszczenia okien, podłóg, drewna, łazienki. Lista jest długa. Wszystkie z tych środków czystości mają zniewalający zapach oraz pomagają nam szybko i skutecznie uporać się z brudnymi powierzchniami.

Jednak ma to swoja cenę - zawarte w nich szkodliwe substancje nie ulegają rozkładowi. Przedostają się środowiska naturalnego oraz organizmów żywych, także ludzi.

Nasz dom - to nasza oaza. Miejsce, w którym chcemy czuć się komfortowo i bezpiecznie, znaleźć azyl w natłoku codziennych obowiązków. Dlatego coraz częściej zamieniamy chemiczne środki czystości na ekologiczne. Jeśli nadal będą szybko i skutecznie walczyć z brudem - nic nie stoi na przeszkodzie.

Co jakiś czas na rynku chemii gospodarczej można odnaleźć perełki. W ofercie firmy Sylveco, znanej dotychczas z naturalnych kosmetyków, pojawiła się nowa marka.

ZIELKO to produkty do sprzątania, których receptury zawierają w 99,9% składników pochodzenia naturalnego. Warto zwrócić uwagę, że wszystkie składniki preparatów są biodegradowalne, a opakowania nadają się do recyklingu.

Linia ekologicznych środków czystości jest dedykowana dla każdego gospodarstwa domowego, gdzie ceniona jest skuteczność sprzątania, nie uderzająca w nasze zdrowie, środowisko oraz kieszeń.

Na początek ZIELKO proponuje sześć wszechstronnych produktów, przeznaczonych do sprzątania kuchni, łazienki oraz pozostałych pomieszczeń. Wyróżniają się minimalistycznym wyglądem:

  • Płyn uniwersalny o zapachu owoców leśnych
  • Płyn do łazienki o zapachu melona
  • Płyn do kuchni o zapachu mango i brzoskwini
  • Żel do WC o zapachu jaśminowo-pomarańczowym
  • Płyn do szyb i luster o zapachu egzotycznym
  • Pasta czyszcząca o zapachu caramboli i kaki

Wszystkie płyny dostępne są w białych, półlitrowych butelkach z wygodnym atomizerem. Pasta czyszcząca znajduje się w okrągłym opakowaniu o pojemności pięciuset gramów.

Zastosowanie ZIELKO jest wielostronne. Wyczyści i odświeży nie tylko standardowe powierzchnie, jak płytki, terakota, powierzchnie laminowane i plastikowe, sprzęt AGD, szkło lustra, armaturę łazienkową - lista jest długa - ale również usunie plamy czy, wypoleruje przypalone naczynia.

Oferta ZIELKO będzie systematycznie poszerzana o kolejne preparaty do utrzymania czystości w domu: preparaty piorące, płyny do mycia naczyń, itd.

Więcej informacji na: www.zielko.pl