Na przestrzeni lat widać, jak Samsung rozwija możliwości swoich telewizorów, odpowiadając tym samym na potrzeby widzów. Jedną z nowości, które zakomunikowano na targach CES 2020 i która pojawi się w produktach w 2020 roku, jest tryb Filmmaker.

  • Tryb Filmmaker (Filmmaker Mode) dostępny będzie w tegorocznych telewizorach Samsung UHD 4K począwszy od serii TU7000.
  • Dzięki niemu widzowie będą mogli zobaczyć film tak, jak chciał tego jego twórca.
  • Tryb Filmmaker, to obok trybu Inteligentnego i trybów predefiniowanych, kolejna możliwość dopasowania parametrów obrazu dostępna w telewizorach Samsung.

Tryb Filmmaker: wszystko, co trzeba o nim wiedzieć

Tryb Filmmaker to owoc współpracy organizacji UHD Alliance z szeroko rozumianą branżą filmową. Dzięki niemu widzowie będą mogli zobaczyć filmy oczami ich twórców - zgodnie z ich wizją, bez upiększaczy, dodatkowych funkcji i technologii, których celem jest optymalizacja jakości obrazu i poprawa wrażeń wizualnych.

Jak to działa? Każdej klatce filmowej towarzyszy informacja o tym, jak ma być wyświetlana. Gdy telewizor wykryje, że w opisie filmu znajdują się informacja charakterystyczna dla trybu Filmmaker, zostaną wyłączone wszystkie inne tryby poprawy jakości obrazu.

W telewizorach Samsung, przy pierwszym uruchomieniu takiej treści, widzowie otrzymają wyświetlony na ekranie komunikat, który pozwoli aktywować tryb Filmmaker. W praktyce jest to dodatkowy tryb wyświetlania, który dostępny będzie dla zgodnego contentu.

Tryb Filmmaker znajdziemy w telewizorach Samsung na 2020 rok z serii TU7000 i wyższych.

Obraz dopasowany do widza 

Telewizory Samsung oferują różne tryby wyświetlania obrazu, a widzowie mogą dopasować ustawienia do swoich preferencji. Do wyboru są podstawowe tryby predefiniowane: Dynamiczny, Standard, Naturalny oraz Film, ale można także modyfikować poszczególne parametry i tworzyć swoje własne ustawienia.

Niezwykle przydatną i ciekawą opcją jest także Tryb Inteligentny. W tym przypadku telewizor automatycznie dopasowuje poziom jasności i emisję dźwięku do warunków w pomieszczeniu. Zasugeruje także najlepsze ustawienia dźwięku dla oglądanej treści. W praktyce dialogi w programach informacyjnych będę bardziej wyraziste, podobnie jak głos wokalisty podczas transmisji koncertu.