Nowy Linus® Smart Lock pozwala na zaryglowanie i odryglowanie drzwi - bez względu na to, gdzie znajduje się jego właściciel. Wyposażony w zaawansowane oprogramowanie i pracujący na intuicyjnej aplikacji mobilnej Yale Access, umożliwia bezkluczowy dostęp i pozwala użytkownikom zobaczyć kto i kiedy, przyszedł czy wyszedł z domu, przydzielić wirtualne klucze dla gości i sprawdzić, czy drzwi są otwarte, czy zamknięte.

Linus® sprawi, że każde drzwi staną się inteligentne. Wyposażony w najnowocześniejszą technologię, łączy się z systemami inteligentnego domu, asystentami głosowymi i innymi platformami w celu łatwego sterowania drzwiami i zarządzania dostępem do nich.

"Tym, co naprawdę wyróżnia Linus® na tle innych inteligentnych zamków na rynku, jest 180 lat specjalistycznej wiedzy i innowacji w zakresie bezpieczeństwa. To oznacza, że konsumenci mogą cieszyć się prawdziwym spokojem ducha, wiedząc, że używają najnowszego rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa połączonego z nowymi funkcjonalnościami, które ochronią ich dom i wszystko, co w nim jest" - mówi Kate Clark, Dyrektor Zarządzająca Yale EMEA.

Linus® zdążył już zostać doceniony prestiżowymi nagrodami, między innymi Red Dot Awards i The Ambient Awards na targach elektronicznych CES za elegancki, inteligentny design i najlepsze w swojej klasie materiały wykonania. Nowy zamek od Yale jest idealnym punktem wejścia do nowoczesnego, stylowego i inteligentnego domu.

Automatyczne ryglowanie zamka i kontrola statusu drzwi

Funkcja Auto-Lock automatycznie rygluje zamek, gdy ktoś wychodzi z domu, natychmiast po zamknięciu drzwi lub po określonym czasie skonfigurowanym w aplikacji Yale Access. Kiedy użytkownik zbliży się do drzwi, funkcja automatycznego odryglowania Auto-Unlock odrygluje zamek dzięki geolokalizacji. Wejście do domu jest wtedy możliwe naciskając na klamkę, bez konieczności szukania kluczy.

Użytkownicy nie będą musieli się już nigdy zastanawiać czy zapomnieli zamknąć drzwi wychodząc z domu, a nawet jeśli pojawią się wątpliwości, mogą sprawdzić status drzwi w dowolnym momencie za pomocą aplikacji Yale Access. Dla dodatkowej wygody, Linus® wykorzystuje technologię DoorSense™, dzięki której dowiemy się czy nasze drzwi są bezpiecznie zamknięte. A jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego, na przykład drzwi zostaną uchylone, dowiemy się o tym pierwsi.

Zdalny dostęp i sterowanie

Intuicyjna aplikacja mobilna Yale Access umożliwia użytkownikom zdalny dostęp i sterowanie zamkiem za pomocą smartfona. Wystarczy podłączyć go do Yale Connect Wi-Fi Bridge, aby udzielać dostępu zaufanym osobom, wyświetlać aktywność, otrzymywać powiadomienia oraz ryglować i odryglowywać drzwi z dowolnego miejsca na świecie.

Użytkownicy będą również mogli skorzystać z integracji z asystentami głosowymi takimi jak Apple HomeKit. Podłączenie zamka do Yale Connect Wi-Fi Bridge umożliwi też integracje z Amazonem Alexą, Asystentem Google i największymi platformami hostingowymi.

Linus® oferuje konsumentom dodatkową elastyczność, zmieniając smartfon lub Apple Watch w klucz, aby w bardzo prosty sposób zaryglować lub odryglować drzwi. Jeśli zapomnimy telefonu, wystarczy że wpiszemy kod PIN na klawiaturze Yale Smart Keypad aby odryglować zamek.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Bazując na 180 letnim doświadczeniu Yale, bezpieczeństwo jest dla firmy zdecydowanym priorytetem. Linus® wykorzystuje technologię Bluetooth Low Energy (BLE), a także 128-bitowe szyfrowanie AES i TLS. Jeśli zgubimy swój smartfon, możemy w dowolnej chwili zdezaktywować aplikację Yale Access i wszystkie klucze wirtualne. Konto Yale Access jest chronione za pomocą uwierzytelniania dwuetapowego, co oznacza, że użytkownicy będą musieli zweryfikować swoją tożsamość za pomocą hasła, ale również adresu e-mail lub numeru telefonu.

Ekosystem inteligentnych produktów, a w tym integracje z partnerami

Jako część ekosystemu Yale Access, Linus® współpracuje z innymi inteligentnymi produktami z tej gamy, w tym z sejfami Yale, zamkami szafkowymi i alarmami. Dla większej wygody, inteligentny alarm zostanie automatycznie rozbrojony, gdy zamek zostanie odryglowany przez system Yale Access.

Integracje z partnerami Yale, w tym nowoczesnymi systemami inteligentnego domu, asystentami głosowymi i platformami hostingowymi, takimi jak Airbnb, upraszczają i zabezpieczają życie konsumentów. Wystarczy sparować Linus® Smart Lock z preferowanym asystentem głosowym, aby zaryglować, odryglować i sprawdzić status drzwi.

Nowe, wyjątkowe możliwości

Wraz z zaufanymi partnerami Yale, Linus® i aplikacja Yale Access wspólnie tworzą szereg wyjątkowych możliwości, w tym dostaw do domu, wynajmu krótkoterminowego i usług takich jak sprzątanie lub opieka nad dziećmi - wszystko to, aby uprościć zabiegane życie konsumentów.

Usługi dostaw do domu wyeliminują niektóre z największych wyzwań, przed którymi stają dziś klienci online. Dzięki Linus® codzienne utrudnienia, takie jak nieudane dostawy z powodu nieobecności w domu i niewygodne miejsca odbioru, będą wyeliminowane.

"Niezależnie od tego, czy użytkownik inteligentnego zamka jest właścicielem domku letniskowego, klientem usług sprzątania lub wyprowadzania psów, czy też kimś zainteresowanym domową opieką zdrowotną i dostawami do domu, usługi oferowane przez Linus® i aplikację Yale Access pomogą im lepiej zarządzać czasem" - dodaje Kate Clark.

Więcej informacji na: www.yalelock.pl