Po przebudowie przy ul. Suzina 6 powstanie w pełni cyfrowe kino z salą na ok. 200 miejsc, systemem dźwięku Dolby Atmos i ekranem panoramicznym. Będzie wyposażone w sprzęt do streamingu organizowanych wydarzeń, np. na platformie VOD Warszawa. Ale w Tęczy nadal będzie można też obejrzeć filmy z projektorów na taśmę 35 mm. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, znajdzie się w nim również pętla indukcyjna wspomagająca osoby m.in. z dysfunkcjami słuchu.

Wyłoniono wykonawcę dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy kina Tęcza. Spośród siedmiu ofert, które wpłynęły, najwięcej punktów zdobyła oferta firmy Biuro Architekt Kaczmarczyk S.C. z Suchej Beskidzkiej. Zwycięska firma wykona kompleksową dokumentację projektową i kosztorysową, która pozwoli na uzyskanie pozwolenia na budowę, a następnie na użytkowanie odnowionego kina Tęcza. Dokumentacja projektowa obejmie adaptację budynku dawnego kina Tęcza przy ul. Suzina 6 oraz jego wnętrza. W przyszłości będzie on służył Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, które będzie tam prowadziło działalność kinową i edukacyjną oraz projekty propagujące kinematografię.

- Jestem niezmiernie szczęśliwa, że miasto Warszawa chce uczcić pamięć mego męża, realizując odnowienie i przywrócenie do życia małego kina „Tęcza” na Żoliborzu i przekazując je Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy - napisała w okolicznościowym liście wybitna scenografka Krystyna Zachwatowicz-Wajda, żona zmarłego w 2016 r. reżysera.

Budynek kina Tęcza od 1997 roku stał niewykorzystywany.

Budynek kina Tęcza powstał w roku 1929 jako kotłownia centralnego ogrzewania dla budowanego wówczas osiedla Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wkrótce jednak dzięki modernizacji kotłów udało się wygospodarować miejsce na kinoteatr, którego brakowało w okolicy. Za jego kształt na przestrzeni lat odpowiadali najlepsi architekci m.in.: Bruno Zborowski, Szymon Syrkus. W 1989 roku budynek stał się siedzibą kolektywu artystycznego Akademia Ruchu, z programem filmowym.

Później, od 1997 z krótkimi przerwami stał jednak niewykorzystany. W grudniu 2020 roku m.st. Warszawa, Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa - Żoliborz Centralny i Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy porozumiały się co do dalszych losów tego miejsca - kino Tęcza zostanie odnowione i swoją siedzibę zorganizuje w nim właśnie Centrum Wajdy.