W najważniejszych branżowych konkursach - Red Dot Awards 2023 i iF Design Awards 2023 - szwajcarska firma Franke zdobyła aż pięć nagród. Tym samym udowodniła, że jest niekwestionowanym liderem w obszarze innowacyjnego wzornictwa i przemyślanej, inteligentnej technologii w swojej kategorii.

Nagrody są uhonorowaniem konsekwentnego dążenia Franke Home Solutions do projektowania wyjątkowych produktów, przekraczających oczekiwania klientów i wprowadzających innowacje na miarę współczesnych potrzeb. Międzynarodowe jury eksperckie Red Dot Design Awards wyróżniło nową baterię Icon Semi-Pro, a w ramach iF Design Awards 2023 uhonorowano zestaw akcesoriów All-In, zlewozmywak Kanon i baterię Active Twist w wersji Black Matte. Natomiast kolekcja zlewozmywaków Mythos Masterpiece została nagrodzona w obu konkursach.

Mythos Masterpiece

Trwałe piękno dla kuchni premium. Kolekcja Mythos Masterpiece to ekskluzywna gama urządzeń zaprojektowanych z naciskiem na piękno i funkcjonalność. Wszystkie jej elementy - komory, baterie, dozowniki mydła, ale i detale takie jak odpływy, przelewy, pokrętła czy akcesoria - tworzą spójną estetyczną wizję wyrafinowanego dodatku do nowoczesnej kuchni. Wykonane ze stali szlachetnej komory wyposażone są w innowacyjną technologię F-INOX firmy Franke, zapewniającą im niezwykłą trwałość. Dzięki zastosowaniu specjalnej formuły powlekania koloru, mają one zachwycająco gładką powierzchnię, dostępną w trzech kolorach: antracyt, miedź i złoto. Dobierając do zlewewu baterię oraz inne elementy można tworzyć spójne kolorystycznie zestawy. Bądź przeciwnie, kompozycje z elementami lub detalami w różnych kolorach, które nadadzą kuchni unikalnego stylu.

Franke, kolekcja Mythos Masterpiece

Icon Semi-Pro

Idealna bateria dla entuzjastów gotowania. To najnowsza odsłona legendarnej już i wielokrotnie nagradzanej serii baterii Icon, która doskonale wpisuje się w estetykę nowoczesnej kuchni. Wyróżnia ją rozpoznawalny, ikoniczny kształt - stylowy i funkcjonalny. Dzięki wyważonym rozmiarom, Icon Semi-Pro może być zamontowana na wyspie kuchennej lub pod górnymi szafkami, zapewniając w obu przypadkach maksymalną wygodę. Matowe czarne wykończenie baterii to modny, elegancki i uniwersalny akcent pasujący do rozmaitych aranżacji kuchni.

Franke, bateria Icon Semi Pro

Zestaw ALL-IN

Mała rewolucja w przygotowywaniu posiłków. Wielofunkcyjny, modułowy i elegancki: ALL-IN to zestaw akcesoriów do zlewozmywaka, które można ze sobą zestawiać w różny sposób. Akcesoria pasują do szyny teleskopowej, która opierana jest o krawędź zlewu. Dzięki temu ALL-IN można używać we wszystkich zlewozmywakach o szerokości do 54 cm. Zestaw jest pomocny w przygotowywaniu posiłków, sprzątaniu kuchni i przechowywaniu gotowych dań. Dzięki Innowacyjnemu ALL-IN najbardziej potrzebne w strefie zmywania akcesoria są zawsze pod ręką.

Franke, zestaw ALL-IN

Kanon i Active Twist

Idealny towarzysz w kuchni. Wykonany z Fragranite zlewozmywak Kanon ma wyjątkowo dużą komorę, a wewnątrz niej dodatkową krawędź, na której oprzemy akcesoria. W ten sposób zyskujemy dodatkowy poziom pracy i oszczędzamy miejsce na blacie kuchennym. Kanon został nagrodzony wraz z baterią Active Twist Black, w wykończeniu Black Matte. Oprócz eleganckiego i minimalistycznego designu bateria ta wyposażona jest w innowacyjne pokrętło służące do otwierania i zamykania odpływu w zlewie. Dzięki temu nie musimy montować przycisku korka automatycznego lub wkładać rąk do brudnej wody, by opróżnić komorę. Active Twist Black wyposażony jest również w ECO technologię zaprojektowaną tak, by umożliwić ograniczanie zarówno przepływu wody, jak i jej temperatury.

Franke, bateria Active Twist oraz zlewozmywak Kanon

 -Zdobycie po raz kolejny nagrody Red Dot Design Awards i uznania w konkursie iF Design Awards jest wynikiem naszej nieustającej podróży, podczas której w oparciu o własne, wypracowane know-how, tworzymy unikalne produkty wyróżniające się nowoczesnym eleganckim wzornictwem i kreatywnością. Jesteśmy dumni z tego, że stają się one synonimem elegancji i jakości uszlachetniającej i ułatwiającej codzienne prace w kuchni - komentuje Katarzyna Niezabitowska-Baj, PR&Event Manager Franke.

Więcej informacji na: www.franke.pl