Kiedy w 2022 roku powstała restauracja MOJO LOUNGE - była to kameralna przestrzeń licząca 60m2. Rok później właściciele zwrócili się do pracowni Fanajło Home Design Decor o zaprojektowanie kolejnej sali. Mniejszej, ale nawiązującej stylem do tej, która powstała jako pierwsza. Tu musiał być widoczny kolor, ale architektka zadbała również o detale i przytulność miejsca!

Restauracja MOJO LOUNGE została zaprojektowana na różne okazje. Pierwsza sala - sprawdzi się jako miejsce na kameralny obiad z rodziną, czy drinka z przyjaciółmi. Na żywo można „podglądać” pracę szefa kuchni. Natomiast druga sala to idealne miejsce na romantyczną kolację, ponieważ jest to wydzielona przestrzeń od pozostałych gości. Można tu również zorganizować imprezę okolicznościową czy szkolenie firmowe. Mieści do około 30 osób i ma swoją osobną toaletę.

Restauracja MOJO LOUNGE z nową salą projektu Katarzyna Fanajło Home Design!

Charakterystyczną stroną projektu jest ciemna tonacja wykorzystanej palety barw. We wnętrzu nie zabrakło czerni, czy też odcieni koloru miedzianego, a architektka Katarzyna Fanajło dobrała do tego zestawienia - inne, bardziej intensywne. Dzięki czemu wnętrze jest dynamiczne, a swoją przytulność zbudowało za pomocą miękkich siedzisk z przyjemnymi w dotyku tkaninami.

- Sofa pod oknem to marzenie nie jednej osoby. Wprowadza przytulny klimat i zachęca do wybrania właśnie tego miejsca. Kiedy zobaczyłam wysokość tych okien, ten pomysł od razu wpadł mi do głowy - mówi architektka Katarzyna Fanajło.

Ażurowe ścianki, lamele i design od światowej klasy projektantów - tak wygląda MOJO LOUNGE!

Drugim ciekawym punktem jest ażurowa ścianka oddzielająca wejście do toalety. Jest to projekt światowej klasy projektantki Patricia Urquiola dla włoskiej marki Mutina. Piękny surowy, bardzo oryginalny wzór. Na ścianach pojawiają się lamele dekoracyjne malowane na dwa kolory antracyt i rudy, oba idealnie zgrane z kolorem tynku. Na życzenie klientów powstał także kredens, który pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale też dekoracyjną. Jednak największy efekt robi dobrze dobrane oświetlenie szynowe, które ma wąski kąt padania, co sprawia, że pięknie rozświetla stoliki, podkreślając barwy naturalnego drewna blatu oraz jedzenia.

- Takie oświetlenie ma wiele zalet. Możliwość sterowania punktowego dokładnie tam, gdzie jest nam potrzebne doświetlenie, zmiana kierunku świecenia, zmiana ustawienia na szerokości szyny, swobodne przesuwanie, możliwość dokupienia kolejnych opraw takich samych lub o innej formie świecenia, jeśli zmienilibyśmy koncepcję - dodaje architektka.

Wybierając oświetlenie, architektka skupiła się na jakości światła, a także na tym, jaką ma barwę. W tym wnętrzu to 3000K. Jednak obok parametrów technicznych ważny był również design oprawy.

- Łuki FLYING BALL od AQForm pięknie nawiązują do luster na tej i na drugiej sali, od której wszystko się zaczęło. Zależało mi na łuku z oprawą kierunkową. Tak, aby światło padało bezpośrednio na stolik. Producent na moją prośbę przygotowało prototyp, który po kontroli jakości został wyprodukowany dokładnie do tego projektu. Dzięki temu mamy zarówno łuki, jak i oprawę kierunkową - mówi Katarzyna Fanajło.

Dla zespołu Fanajło Home Design Decor ważna była również ergonomia. Testowano ponad 12 różnych konfiguracji stolików, aby sprawdzić, czy przejścia będą odpowiednie, jaka wejdzie ilość osób, jak połączyć stoły. Tu istotna była również funkcjonalność z punktu widzenia obsługi i personelu. Finalnie powstało wnętrze restauracji, która spełnia oczekiwania zarówno inwestora, jak i zespołu, a przede wszystkim klientów. Ekspresja kolorów, przytulny klimat, fantastyczna obsługa i przepyszne jedzenie to kwintesencja tego miejsca!